П’ятниця, 19 Липня, 2024

Стандарт SD 8.0: картки пам’яті за швидкістю доженуть швидкісні SSD

Асоціація SD Association оголосила про публікацію стандарту SD 8.0 Specification. У ньому описано технологію SD Express, з якою картки пам’яті SD та microSD будуть передавати дані майже так само швидко, як і SSD. Власне, картки SD і будуть твердотільним накопичувачем SSD, оскільки будуть використовувати технології NVMe та PCIe. Вони дозволять передавати інформацію на швидкості до 4 ГБ/с.

Карти пам’яті SD сьогодні можуть мати обсяг до 1 ТБ, однак при цьому пересилають дані на швидкості до 95 МБ/с. Щоб повністю заповнити таку карту, потрібно близько трьох годин. Також карти пам’яті повільно працюють із невеликими блоками даних, у десятки разів поступаючись показникам SSD.

Специфікація SD Express підтримує швидкості пересилання PCIe 3.0 x2 та PCIe 4.0 x1 зі швидкостями до 2 ГБ/с та PCIe 4.0 x2 з 4 ГБ/с. Для підтримки більшої швидкості SD Express збільшує кількість контактів.

Карти з PCIe 4.0 x1 мають таку ж кількість контактів, як карти попереднього покоління за стандартом SD 7.0 – два ряди. Картки SD Express з PCIe 3.0 x2 чи PCIe 4.0 x2 мають три ряди контактів.

Швидкісні картки SD Express будуть доступні у форматах SDHC, SDXC та SDUC.

Найшвидші твердотільні накопичувачі SSD використовують для пересилання даних PCI-E 4.0 х4 та NVMe. Швидкість пересилання даних сягає 5 ГБ/с у найкращих моделей. Моделі SSD з PCIe Gen3 x4 NVMe забезпечують пересилання на рівні 3,5 ГБ/с. Варіанти з PCIe Gen3 x2 NVMe пропонують до 1,5 ГБ/с.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися