Неділя, 14 Квітня, 2024

Стати тачпадом зможе кожен

Німецькі дослідники з Інституту інформатики Макса Планка й Університету землі Саар створили плівку, яка призначена для безпосереднього наклеювання на шкіру. iSkin містить шар контактів, чутливих до натискання, і може використовуватися для управління різними видами техніки.

Коли користувач торкається певної області плівки, він відправляє відповідний сигнал, що містить зашифровану команду, на гаджет. У лабораторії вже тестують такі варіанти керування, як відповідь на вхідний телефонний дзвінок, регулювання гучності, перемикання композицій у плейлисті.

Розробники стверджують, що можна створити плівку iSkin будь-якого розміру і форми, а потім наклеїти її практично на будь-яку частину тіла, наприклад, на палець, передпліччя або зворотний бік мочки вуха.

Дослідники підкреслюють, що iSkin для здоров’я людини абсолютно безпечна. Її основа виготовлена з гіпоалергенного органічного полімеру на базі силікону, а контакти зі струмопровідного вугілля напилені поверх нього. При цьому форма контактів на плівці вирізається лазерним верстатом з програмним управлінням. Фіксація плівки на шкірі здійснюється із застосуванням медичного клею.

Мартін Вигель, один з авторів ідеї, зазначає: «Ця технологія вперше була використана в роботах, дозволяючи їм відчувати поверхнею своєї конструкції точно так само, як це робить людина за допомогою шкіри. Ми ж вирішили зробити навпаки та оснастити такою технологією людину, надавши їй додаткові комфортні інструменти для управління мобільними пристроями. Майже вся сучасна електроніка виготовляється з жорстких деталей, які на тілі незручно носити, і їх не прикріпити до нього. Наш виріб гнучкий та еластичний, він може розтягуватися і при цьому не ламатися».

У планах фахівців – створення на основі розумної плівки зовнішньої клавіатури для смартфона. Правда, на комерційні рейки проект iSkin вони переводити не збираються – німецькі вчені сподіваються, що це зробить якась інша компанія, котрій сподобається ця технологія.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися