П’ятниця, 14 Червня, 2024

Стільникова інфраструктура допоможе контролювати дронів

Кількість невеликих, проте спритних повітряних машин – дронів – уже за декілька років досягне десятків тисяч, і вони перетворяться з безпечної іграшки на суттєву загрозу звичайній авіації. Тому авіарегулятори розробляють методи їхнього контролю, і в цьому їм допоможуть базові станції мобільних операторів.

Ідею використовувати наявну мобільну інфраструктуру запропонував стартап Airwave, який співпрацює над такою системою контролю руху з NASA. У ній кожен квадрокоптер під’єднуватиметься до центрального серверу по мобільних каналах. Це дозволить системі точно знати їхнє положення та розраховувати маршрути малих літаків так, щоб вони уникали зіткнень. Якщо ж дрон вилетить за дозволену зону, тоді система автоматично подасть команду повернутися в повітряний коридор або посадить машину на землю.

Поширення такої системи контролю авіаруху стримують декілька суттєвих перешкод. По-перше, центральний сервер повинен мати занадто велику обчислювальну потужність, щоб опрацювати положення усіх квадрокоптерів. По-друге, стільникова мережа має покриття поблизу людських поселень та не має його у віддалених районах. Однак у них можуть перебувати власники дронів та пролягати маршрути літаків.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися