Четвер, 25 Липня, 2024

Стівен Гокінг застеріг землян від контактів з інопланетянами

Відомий британський фізик-теоретик Стівен Гокінг знявся в короткометражній документальній кінострічці, в якій застеріг жителів Землі від контактів з позаземними цивілізаціями, повідомляє Daily Mail.

Фільм, що вийшов на порталі CuriosityStream, розповідає про новий проект з пошуку позаземних цивілізацій Breaktrhough: Listen, де Гокінг виступає в ролі куратора.

 Кадр з документального фільму
Кадр з документального фільму

У стрічці фізик проводить віртуальну подорож на екзопланету Gliese 832c, розташовану в сузір’ї Журавля всього в 16 світлових роках від нашої планети. Вона в п’ять разів масивніша за Землю, але схожа на неї за іншими характеристиками.

«Якби на Gliese 832c було розумне життя, ми б його вже почули, – вважає Гокінг. – Коли-небудь земляни отримають сигнал зі схожої планети, і нам не варто поспішати з відповіддю. Зустріч з розвиненою цивілізацією буде схожою на зустріч Христофора Колумба з корінними американцями, яка для останніх закінчилася не дуже добре».

curiositystream02
Планета Gliese 832c порівняно із Землею

Всесвітньо відомий фізик-теоретик вважає, що землянам не варто йти на контакт з позаземними цивілізаціями, хоча їхній пошук припиняти не слід. На думку вченого, при надходженні сигналу людству треба зачаїтися, щоб уникнути ймовірної небезпеки, яка виходить від інопланетян, зокрема, можливої колонізації Землі.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися