Вівторок, 25 Червня, 2024

В Україні офіційно дозволили лікуватися через інтернет

virtual-psychotherapist

На сайті Кабінету Міністрів опублікували документ № 1138, який дозволить відвідувати лікаря онлайн. Завдяки цій постанові телемедицина стала офіційною платною послугою в українських лікарнях. Віддалено можна буде отримувати лабораторні, діагностичні та консультативні послуги.

Телемедицина – це загальна назва способу роботи лікарів, при якому для обміну медичною інформацією використовуються комп’ютери та комунікаційне обладнання. Завдяки телекомунікаційним технологіям медики можуть проводити консультації як у реальному часі, так і відкладені. Вони також можуть використовувати телемедицину для навчання, транслюючи, наприклад, хірургічні операції. Подібне зазвичай називається теленавчанням. Окремим напрямком також є домашня телемедицина, в якій спеціальне телемедичне обладнання працює у хворого вдома та передає інформацію в лікарню для аналізу.

Першою країною, в якій запрацювала телемедицина, стала Норвегія, а після неї схоже рішення почала впроваджувати Франція. В Україні телемедицина розвивається вже тривалий час, і активну участь у цьому бере Vodafone. Оператор разом з Міністерством охорони здоров’я України та Представництвом ООН в Україні працює над нею з 2009 року. Для створення телемедичної мережі Vodafone будує дротову мережу, за допомогою якої надається послуга пересилання даних. Фактично йдеться про комутацію та забезпечення «останньої милі», що з’єднує абонента з оптоволоконною транзитною мережею оператора, протяжність якої на сьогоднішній день складає більше 30 000 км. Разом із цим медичні установи забезпечуються необхідним устаткуванням для організації відеоконференцій, спеціальним програмним забезпеченням для пересилання медичних даних, комп’ютерною технікою. На даний час національна телемедична мережа нараховує більше 40 медичних установ, серед яких клініки різного рівня: національні медичні інститути, високоспеціалізовані клініки, обласні, районні та міські лікарні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися