Середа, 6 Грудня, 2023

Державний портал E-data залучив технологію Mobile ID від Vodafone

Єдиний веб-портал використання публічних коштів E-data spending.gov.ua інтегрував технологію Mobile ID, яку надає Vodafone. На цьому сайті публікується інформація про використання бюджетних коштів по всій Україні. На ньому зареєстровані та публікують свої фінансові документи понад 44 тис. організацій.

Керівник держустанови «Відкриті Публічні Фінанси», яка розробила і адмініструє портал Е-data, Олександр Комареус каже, що впровадження Mobile ID – це абсолютно новий етап розвитку порталу. Рішення значно спростить процес звітування про використання бюджетних коштів по всій Україні, адже тепер бухгалтерам державних установ достатньо мати мобільний телефон і SIM-карту з підключеною Mobile ID від Vodafone для реєстрації на порталі, входу в особистий кабінет та підпису документів.

Сфера застосування Mobile ID дуже велика, адже технологія дозволяє перевести документообіг в електронний вигляд і значно спростити процеси взаємодії з державою. Технологія Mobile ID забезпечує електронну ідентифікацію особистості та послугу кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який є юридично значимим аналогом особистого підпису власника. Перевагами Mobile ID проти інших способів ідентифікації особистості є універсальність і простота її використання: вона дозволяє замінити зв’язку логін-пароль в будь-якій електронній системі, в яку вона інтегрована. Усі дії, з електронним підписом включно, виконуються в мобільному телефоні або смартфоні, тобто користувачі Mobile ID не прив’язані до стаціонарного робочого місця, як у випадку з КЕП на USB-флешці.

Крім високого рівня мобільності однією з головних переваг Mobile ID послуг є безпека особистих даних користувача. Для цього компанія Vodafone Україна використовує один із найбезпечніших двофазних процесів аутентифікації у світі. Сьогодні Mobile ID від Vodafone Україна інтегрована в системи електронного документообігу, міські портали і низку державних сервісів. Наприклад, мешканці Харкова можуть оформити три види довідок: про склад сім’ї, про реєстрацію місця проживання, замовити технічний паспорт нерухомості в БТІ. Ще понад 100 різних сервісів для приватних користувачів і бізнесу знаходяться на даний час у процесі інтеграції технології Mobile ID. Серед них банківські сервіси, електронні платформи медичних послуг для населення, різні системи електронного документообігу та подання фінансової звітності.

Для підключення Mobile ID послуг потрібно придбати спеціальну SIM-карту з підтримкою технології Mobile ID і пройти процедуру реєстрації і генерації ключів. Це можна зробити в Business Hub Vodafone за адресами: м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 2 та м. Харків, вул. Багалія, 18. Підключити послугу можна як на активний абонентський номер, так і на додатковий.

Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги КЕП терміном на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата становить 15 грн на місяць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися