Створена найбільша в світі камера – роздільна здатність 3,2 гігапікселі

Роздільна здатність сенсору така, що м’яч для гольфу можна буде побачити на відстані близько 25 кілометрів.

Поки смартфони нещодавно тільки перейшли на 100-мегапіксельні камери науковці створили камеру на 3200 мегапікселів. Це найбільший фотосенсор на сьогодні. Він дозволить робити фото такої роздільної здатності за один раз. Сьогодні для створення такого фото треба склеювати кілька кадрів, що відзняті на матрицю меншої роздільної здатності.

Роздільна здатність 3,2 гігапікселі настільки велика, що для її перегляду «піксель в піксель» знадобиться 378 телевізорів роздільною здатністю 4K. Роздільна здатність сенсору така, що м’яч для гольфу можна буде побачити на відстані близько 25 кілометрів.

Фотосенсор LSST Camera має сенсор шириною близько 60 см. Її матриця складається із 189 індивідуальних сенсорів, створених за зарядовою технологією CCD. Кожен з них має роздільну здатність 16 мегапікселів. Ці сенсори згруповані в блоки по 9 одиниць і кожен з них коштує $3 млн.

Камера здатна розпізнавати об’єкти, які в 100 млн разів тьмяніші, ніж здатне помітити людське око. Вона здатна фотографувати полум’я свічки з відстані тисячі кілометрів. Для цього фотосенсори охолоджують для кріогенних температур, щоб зменшити сторонні шуми.

Фотомодуль призначени для найбільшої в світі камери, яку встановлять в чилійській обсерваторії Rubin Observatory. Астрономи з її допомогою проведуть грандіозний збір даних, роблячи повну панораму неба південної півкулі раз на кілька ночей протягом 10 років.

Зібрані дані помістять в каталозі Rubin Observatory Legacy Survey of Space and Time (LSST), в якому вже зібрана інформація про стільки галактик, число яких перевищує кількість людей на Землі. Також каталог містить дані про рухи величезної кількості космічних об’єктів.

Вчені сподіваються, що з новою камерою вони не лише отримають найбільш вражаюче астрономічне кіно, а й проллють світло на деякі найбільші загадки Всесвіту, включаючи темну матерію та темну енергію.