Середа, 24 Липня, 2024

Створено дрон, що здатний протиснутися крізь шпарину

Безпілотники типу квадрокоптер можуть бути маневреними, але вони відносно широкі та делікатні, що обмежує їх потенційне використання. Дрон Morphy розширює зону використання безпілотників, дозволяючи їм проникати кудись крізь шпарину. За допомогою гнучких гвинтів він здатний протискуватися через вузькі простори.

Функціональний прототип Morphy був створений Костасом Алексісом, Мортеном Крістіаном Ніссовим і Паоло де Петрісом у Лабораторії автономних роботів Норвезького університету науки і технологій.

На перший погляд, виготовлений на замовлення безпілотник виглядає дуже схожим на будь-який інший компактний квадрокоптер, який оснащено протекторами гвинта. Кожна з важілей пропелера дрона, однак, з’єднана з основним корпусом за допомогою надрукованого на 3D-принтері еластомерного з’єднання. Усередині кожного з цих з’єднань є тривимірний датчик Холла.

Коли будь-який з пропелерів стикається з неподатливою поверхнею, з’єднання в плечі опори дозволяє йому згинатися назад, а не ламатися. Датчик у цій руці вимірює напрямок і ступінь вигину та передає ці дані вбудованому 8-ядерному мікропроцесору Morphy. Цей процесор реагує, регулюючи тягу всіх чотирьох пропелерів, щоб компенсувати деформацію, зберігаючи квадрокоптер стабільним в повітрі.

Ця функція дозволяє коптеру протиснутися через горизонтальні та вертикальні щілини, які вужчі за його власне тіло. Як додатковий бонус, дрон також може витримувати зіткнення зі стінами або іншими перешкодами на швидкості до 3 метрів на секунду.

«Зіткнення, яких раніше потрібно було уникати, тепер стали прийнятними ризиками, тоді як зони, які неможливо пройти для певного розміру робота, тепер можна подолати шляхом самостискування, — зазначають дослідники. – Ці нові взаємодії тіла з навколишнім середовищем можуть породити нові типи втіленого інтелекту».

Раніше розроблені експериментальні безпілотні літальні апарати застосували суттєво інший (і, ймовірно, більш механічно складний) підхід до проходження через щілини, складаючи гвинти всередину, щоб зробити їх вужчими.

У своєму нинішньому вигляді дрон Morphy важить 260 г, має ширину 252 мм і може літати понад 12 хвилин 30 секунд на одній зарядці батареї. Разом із датчиками Холла він також оснащений як оптичною камерою, так і камерою вимірювання глибини часу прольоту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися