Неділя, 14 Квітня, 2024

Користуватися Google Analytics є злочином – італійський регулятор

Використовуваний кожним вебсайтом сервіс інтернет-аналітики Google Analytics назвали незаконним в Італії. Про це місцевий регулятор повідомив одному італійському вебсайту. Причиною є те, що дані сервіс пересилає у Сполучені Штати.

Італійський орган із захисту даних ухвалив рішення про заборону пересилання даних до США за допомогою Google Analytics.

Google Analytics зазвичай використовується вебсайтами для аналізу відвідувань користувачам та читання ними вебсторінок. Інші сервіси аналітики існують, але Google – найпопулярніший.

Італія стала останньою країною, яка націлилась на Google. Раніше цього року австрійський регулятор постановив, що німецька компанія порушила закон про приватність (GDPR) за допомогою Google Analytics. Невдовзі після цього подібний вердикт винесли у Франції.

Інші американські технологічні гіганти будуть уважно стежити за труднощами Google, оскільки це не єдина компанія, яка пересилає дані для обробки за межі ЄС. Наприклад, Microsoft у рамках своєї ініціативи EU Data Boundary пообіцяла обробляти всі дані жителів ЄС у межах ЄС.

Італійська влада скористалася можливістю, щоб зробити суворе попередження італійським вебсайтам (як публічним, так і приватним) щодо того, що, за їхніми словами, було «незаконністю» передачі даних до США за допомогою Google Analytics. У ньому також зазначається, що «заходи, які інтегрують інструменти передачі, прийняті Google, наразі не гарантують належного рівня захисту персональних даних користувачів».

Встановлено 90-денний термін для приведення вебресурсів у відповідність з GDPR, й італійська влада планує проводити спеціальні перевірки, щоб переконатися, що наказ виконується. Це означає майже припинення використання Google Analytics.

Зі свого боку, Google стверджує, що Analytics – це лише служба, яка допомагає зрозуміти, як відвідувачі використовують сайт, а не як засіб відстеження окремих осіб. Компанія опублікувала велику статтю про контроль конфіденційності в інструменті.

Однак європейські регулятори, здається, не вражені, а Італія є останнім голосом, який приєднався до країн, які не схвалюють передачу даних у місця, де відсутні такі ж правила конфіденційності, як у ЄС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися