Вівторок, 23 Квітня, 2024

Створено пристрій, який на 99,9% захищає від угону, щоб поїхати – треба правильно погладити авто

Зручність системи безключового доступу в автомобілі обертається для його власника легкістю угону. Тому команда з Мічиганського університету винайшла цікаве рішення, яке, за їхніми оцінками, на 99,9% захищає від викрадення автомобіля. При цьому воно зберігає зручність безключового доступу, хоча взагалі не використовує бездротові сигнали.

Пристрій Battery Sleuth використовує фізичний принцип, за яким працюють сенсорні екрани сучасних смартфонів. Завдяки цьому людське тіло вносить збурення в розподіл електричних зарядів в якомусь предметі, торкаючись його. Сенсорні екрани таким чином визначають точку натиснення на екран, а новий прилад – господаря автомобіля.

Гаджет Battery Sleuth знаходиться між акумулятором автомобіля та його електричною системою та вимірює коливання напруги. Аналізуючи ці зміни, він шукає заздалегідь задану послідовність, яка діє як ключ доступу до автомобіля. Лише коли такий ключ доступу розпізнано, пристрій пропускатиме повну потужність батареї, щоб стартер зміг провернути двигун.

Цікавим Battery Sleuth робить те, що йому не потрібна спеціальна панель, якої має торкатися власник автомобіля. Такою панеллю може слугувати будь-який предмет у салоні автомобіля. Торкання кожної кнопки та перемикача у авто створює власне специфічне коливання напруги. Тобто послідовність торкання певних елементів салону можна задати як код доступу в автомобіль.

Автори випробували свою систему на восьми транспортних засобах під час польового дослідження. Її ефективність опинилася на рівні 99,9% ефективний у виявленні та запобіганні незаконній діяльності без втручання в нормальну роботу автомобіля.

«Ідея вимірювання коливань в електричній системі автомобіля здається простою, але розробити один пристрій, який може робити це точно на тисячах різних моделей транспортних засобів у різних умовах навколишнього середовища, стає досить складним, — сказав Лян Хе, доцент кафедри інформатики та інженерії в Університеті Колорадо, Денвер і дослідник проекту. – Ми працюємо над розробкою системи, яка буде достатньо розумною, щоб виміряти параметри автомобіля, на якому вона встановлена, а потім налаштувати себе для ефективної роботи на цьому автомобілі».

Система розроблена таким чином, щоб включати сигналізацію, якщо Battery Sleuth спрацював, і функцію, яка повністю вимкне автомобіль, якщо він виявить несанкціоноване джерело живлення, що може вказувати на те, що злодій намагався підключити інший акумулятор.

Дослідницька група зібрала достатньо грошей, щоб розробити комерційно життєздатний прототип, який можна було б продавати для модернізації існуючих автомобілів або як щось, що виробники могли б встановити на заводі. На даний момент він ефективний як іммобілайзер, але команда шукає, як його функціональність можна розширити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися