Створено серцевий стимулятор, який не потребує підзаряджання

Науковці та медики з лікарні при університеті швейцарського міста Берн створили кардіостимулятор, який отримує енергію від скорочення серцевих м’язів, пише techcrunch. Таке незвичне джерело енергії є достатнім для повністю автономної роботи приладу. Винахід також дозволяє відмовитися від змінного джерела живлення і, як наслідок, від операцій з його заміни.

heart_cardio

Розробка заснована на принципі автоматичного підзаведення, який застосовують у годинниках майже 250 років. Поки що технологія протестована на рівні принципової можливості. Для серійного застосування в кардіостимуляторах потрібно провести ще чимало додаткових експериментів, зокрема, з позицій безпеки.

Основним завданням кардіостимулятора є підтримка або нав’язування частоти серцевих скорочень пацієнтові, у якого серце б’ється, наприклад, недостатньо часто. Зазвичай пристрій для корегування серцевого ритму розміщується поруч з пекторальним м’язом, подаючи електричні сигнали в серце. Такі класичні кардіостимулятори передбачають наявність батареї, у яких обмежений термін служби, тому їх потрібно періодично міняти.