Вівторок, 25 Червня, 2024

Створили атомну батарейку для смартфонів: до 90 років без підзарядки

Каліфорнійський стартап NDB каже, що готовий почати революцію на ринку живлення портативної електроніки. Він створив атомну батарейку, яка працює до 28 000 років на одному заряді. При цьому вона пропонує більшу щільність енергії, ніж літій-іонні акумулятори, безпечніше у використанні і дешевша.

«Подумайте про iPhone. З батареєю такого ж розміру вона зарядить його з нуля до повного п’ять разів на годину. Уявіть світ, в якому не потрібно заряджати батарею увесь день. Тепер уявіть тиждень, місяць… Як щодо десятиліть? Це те, що ми можемо зробити з цією технологією», – розповів представник NDB Ніл Найкер.

Основою джерела NDB стали ядерні відходи – графітові елементи ядерних реакторів. За термін своєї служби вони поглинають таку дозу випромінювання, що самі стають радіоактивними. Радіоактивний ізотоп вуглець-14 у такому графітовому елементі розпадається, випускаючи антинейтрино та електрон.

У NDB очищують графітовий елемент, а також стискають його, отримуючи діамант із вуглецю-14. Структура діаманту працює як напівпровідник та радіатор. Радіоактивний діамант вкритий дешевим не радіоактивним діамантом з вуглецю-12. Останній також слугує міцною захисною оболонкою.

Кілька шарів такого нано діаманта стикуються разом та утворюють джерело енергії, яке розміщують на платі. До нього додають суперконденсатор для накопичування енергії.

У NDB кажуть, що створена ними батарейка може бути будь-якого формату, включаючи популярні типорозміри AA, AAA, 18650, 2170. Термін служби такого елементу прогнозується у 90 років. Для невеликих споживачів, наприклад, датчиків, він може становити 28 000 років.

Розробники батарейки кажуть, що рівень радіації не перевищуватиме природнє радіоактивне випромінювання людського тіла. Вони вважають, що такий елемент можна використовувати в різних медичних приладах.

Наразі компанія демонструє практичний прототип і готова почати підготовку комерційного прототипу. Це має статися щойно лабораторії почнуть працювати після карантину COVID-19. Готова комерційна продукція повинна надійти у продаж менше, ніж за два роки. Батарейки для потужних споживачів мають з’явитися за п’ять років.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися