Четвер, 20 Червня, 2024

Виробники Intel-ноутбуків схвильовані, що Apple MacBook шкодитиме продажам

Запланований випуск оновленого ноутбука MacBook Air від Apple з чипом M2 змусив деяких виробників ноутбуків Windows стурбуватися. Вони думають, що поява такого девайсу негативно вплине на продажі ноутбуків на базі Intel, пише видання DigiTimes.

«Постачальник бренду Wintel зазначив, що за ціною від 1000 до 1500 доларів США MacBook Air витіснить інші ноутбуки високого класу», — пише видання. Причому мається на увазі не якийсь конкретний бренд, а загальний Wintel – ноутбуки з Windows, що працюють на процесорах Intel.

Оновлення процесора M2, об’єктива камери та корпусу поставили невелике підвищення ціни на новий MacBook Air у прийнятний для споживачів діапазон.

Виробники ноутбуків Windows також стурбовані ослабленням споживчого попиту через інфляцію та економічний спад.

Ціни на новий MacBook Air починаються від 1199 доларів у Сполучених Штатах, причому чип M2 забезпечує до 18% швидшу продуктивність процесора і до 35% підвищену продуктивність графіки порівняно з без того потужним чипом M1 у попередній моделі. Apple каже, що новий MacBook Air буде доступний у липні, а дату відкриття замовлень мають оголосити незабаром.

У 2020 році Apple оголосила про перехід лінійки Mac від процесорів Intel до власних спеціально розроблених кремнієвих чипів, при цьому Apple обіцяє найкращу в галузі продуктивність на ват. Перехід майже завершено, і єдині комп’ютери Mac на базі процесорів Intel, що залишилися в продажі, — це конфігурація Mac mini вищого класу та Mac Pro tower, обидва з яких, як очікується, будуть оновлені кремнієвими мікросхемами Apple пізніше цього року.

Тести показали, що MacBook Air з чипом M1 за 999 доларів США перевершив 16-дюймовий MacBook Pro на базі процесора Intel за 2999 доларів США. Крім того, чип M2 швидший за 8-ядерний процесор Intel Xeon W у базовій моделі Mac Pro Tower, ціна якого починається від 5999 доларів.

Однак з чипом M2 може виявитися гладко лише на папері. Техноблогери протестували Macbook Pro M2 і виявили, що він нагрівається до кипіння – його чип M2 перегрівався до рекордно високої температури. Щоб вберегти себе процесор знижував робочі частоти, тому ставав повільнішим за MacBook Pro з чипом M1. Питання охолодження в більш легкому та тонкому Macbook Air M2 стоїть ще більш гостро.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися