Створили камеру-пігулку: у реальному часі покаже ваш внутрішній світ

Винахід такої камери-пігулки дозволяє суттєво поліпшити важливу, але досить неприємну медичну процедуру - ендоскопію. Процедура традиційно включає довгу гнучку трубку, яка вставляється через горло пацієнта. Пацієнт відчуває неприємні відчуття під час процедури, а також після неї - коли йому вручають рахунок на оплату

Команда дослідників з Університету Джорджа Вашингтона розробила камеру, яка проведе екскурсію вашим внутрішнім світом шлунково-кишкового тракту. Цей пристрій є першим у своєму роді, який пропонує відеопотік у режимі реального часу. Також цією камерою-пігулкою можна керувати, а не покладатися на природні процеси травлення для переміщення камери вздовж шлунково-кишкового тракту.

Винахід такої камери-пігулки дозволяє суттєво поліпшити важливу, але досить неприємну медичну процедуру – ендоскопію. Процедура традиційно включає довгу гнучку трубку, яка вставляється через горло пацієнта. Пацієнт відчуває неприємні відчуття під час процедури, а також після неї – коли йому вручають рахунок на оплату, адже процедура є дорогим, інвазивним завданням, яке передбачає участь хірургічних установ і кількох медичних працівників.

«Капсульна ендоскопія» з використанням проковтнутих камер робить процедуру легшою: пацієнти не повинні перебувати під анестезією, а можуть продовжувати свій день після того, як проковтнуть таблетку.

Недоліком таких капсул було те, що лікарі мали покладатися на моторику шлунково-кишкового тракту або природний процес травлення в організмі, щоб рухати таблетку. Тому процес обстеження виявлявся досить довгим

Пристрій капсульної ендоскопії з магнітним керуванням Університету Джорджа Вашингтона (MCCE) може також зробити капсули більш керованими, а процедуру – швидшою.

Створений у співпраці з медичною технологічною компанією AnX Robotica, камера-пігулка NaviCam складається з 27-міліметрової капсули, у якій розміщено крихітну камеру роздільною здатністю 640x480p.

Після того, як пацієнт проковтнув NaviCam, він лягає на спеціальне оглядове ліжко з великою магнітною головкою. Лікар використовує пару джойстиків на пульті керування, щоб створити магнітне поле, яке переміщує капсулу у п’яти координатах (тривимірний лінійний рух і дві площини обертального руху). У цей час камера знімає безперервне відео та нерухомі кадри в полі зору 160 градусів.

Після завершення процедури NaviCam може пройти через травний тракт пацієнта, як типова ендоскопічна капсула.

У дослідженні , опублікованому в iGIE , лікар направив NaviCam на всі основні проблеми зі шлунком у 40 пацієнтів із точністю 95%. Пацієнти отримали звичайні ендоскопії пізніше. Майже 80% групи заявили, що віддають перевагу методу NaviCam перед звичайним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я