Субота, 24 Лютого, 2024

Створили кишенькову ігрову приставку без батарейок – цей клон Game Boy живиться натисненням кнопок

Датський розробник Джаспер де Вінкель створив унікальний клон кишенькової ігрової приставки Nintendo Game Boy. Його розробка не потребує акумуляторів та батарейок, а живить її безпосередньо сам користувач. Чим активніше він натискає кнопки під час гри, тим більше енергії генерує.

Ігрова приставка Nintendo Game Boy вийшла в 1989 році і стала однією із найбільш знаменитих кишенькових консолей. Вона розійшлася тиражем у майже 120 млн штук.

Розроблена Вінкелем консоль називається Engage і виглядає як оригінал за винятком відсутнього відсіку для батарейок. Усередині працює емулятор Game Boy.

Оригінальна Game Boy 1989 року працювала від чотирьох батарейок АА і обіцяла до 15 годин гри. Однак у реальності час роботи був значно меншим. Іноді батарейки раптово розряджалися, і консоль вимикалася, знищуючи ігровий процес.

Живлення Engage забезпечують кілька технологій збирання енергії з навколишнього середовища. Окрім цього, використовуються методи переривчастих обчислень, коли апаратні компоненти залишаються ввімкненими рівно стільки часу, скільки потрібно. Автор каже, що ще п’ять років тому такий проект був би неможливим.

Основним джерелом енергії для Engage слугує масив сонячних батарей на фронтальній панелі. Додаткову енергію консоль отримує від натиснень користувача.

Наявні джерела енергії забезпечують близько 10 секунд – енергоспоживання залежить від поточної гри. Наприклад, у Tetris можна довше грати, ніж у Mario. Після вичерпання запасу енергії консоль вимикається, зберігаючи дані. Користувач може активно понатискати на кнопки, і через секунду вона знову буде готова до роботи.

Постійне переривання ігрового процесу неприємне, але автор каже, що Engage не є комерційним прототипом. Це дослідницький макет, який доводить можливість грати без батарейок.

Проект Engage знаходиться у відкритому доступі на GitHub. Він містить як креслення апаратної частини, так і програмне забезпечення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися