Вівторок, 25 Червня, 2024

Одну з найбільших ІТ-компаній України паралізував вірус-шифрувальник

Компанія SoftServe входить у п’ятірку найбільших ІТ-фірм нашої країни, і днями її роботу паралізував вірус-шифрувальник. Фірма зупинила роботу ряду своїх сервісів, повідомляє «Новое время».

Атака сталася в ніч на 1 вересня, хто саме стоїть за подібною атакою, поки невідомо. Невідомо також, як подібна атака стала можливою.

«SoftServe піддалася кібератаці. Хакери отримали доступ до нашої інфраструктури і запустили в неї програму-шифрувальник й інше шкідливе ПЗ», – сказано в офіційному повідомленні компанії.

Найбільш серйозними наслідками атаки стали тимчасова втрата працездатності частини поштової системи і зупинка частини допоміжних тестових середовищ.

Не всі сервіси компанії постраждали від вірусу, деякі фахівці SoftServe вимкнули завчасно. Також було обмежено доступ до мереж її клієнтів.

Компанія SoftServe була створена в 1993 році у Львові аспірантами «Львівської політехніки», які нині є головою та членом ради директорів SoftServe. Станом на літо 2020 року SoftServe займала друге місце за кількістю працівників, маючи понад 7100 працівників. Компанія займається розробкою рішень для автоматизації бізнес-процесів, роздрібної торгівлі та оптової дистрибуції, а також BI-рішень. Вона розробляє ПЗ на замовлення і пропонує послуги консалтингу.

Кілька тижнів тому жертвою вірусу-шифрувальника стала Garmin. Від атаки WastedLocker усі її сервіси вийшли з ладу, а всі гаджети стали практично непридатними до використання. Компанії довелося навіть тимчасово зупинити виробництво нових пристроїв. Розмір збитків від атаки Garmin не розкрила, але відомо, що компанія заплатила викуп. За неперевіреними даними, від неї вимагали $10 млн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися