Вівторок, 23 Квітня, 2024

Opera переродилася та подружилася з месенджерами

Популярний браузер Opera нещодавно отримав нову версію під назвою Reborn – у перекладі переродження. Ця назва, на думку розробників, має символізувати нову віху в розвитку браузера. Адже вони не лише виконали звичні для апдейтів косметичні зміни, а й додали кілька суттєво нових функцій.

 

Opera

 

Opera Reborn (версія №45), як стверджують розробники, стала першим великим браузером, у якому можна без зайвих складностей спілкуватися в популярних сьогодні месенджерах. Браузер це робить через веб-версії цих месенджерів, однак в інших веб-навігаторах для цього потрібно встановлювати спеціальні розширення чи додатки. Нова Opera дозволяє користуватися Facebook Messenger і WhatsApp безпосередньо з бічної панелі. Веб-версію Telegram можна активувати після додаткового налаштування цієї панелі.

 

 

Серед інших корисних функцій нової версії браузера можна виділити можливість закріпити вкладку месенджера для зручнішого і швидшого спілкування, можливість ділитися зображеннями, перетягнувши картинку з інтернету до іконки месенджера, ярлики швидкого перемикання між месенджерами і кнопку меню для виходу з месенджерів. Перемикатися між месенджерами можна на панелі або комбінацією клавіш CTRL + SHIFT + m.

Робота над версією Reborn почалася в лютому цього року. Спершу в неї додали такі опції, як вбудований безплатний VPN і блокувальник реклами. Ці можливості вже тривалий час доступні користувачам браузера. Потім на початку року компанія показала Opera Neon – концепт, у якому спробували переосмислити сучасний браузер. Частину з його ідей втілили в Reborn, наприклад, спрощені панель швидкого доступу та бічну панель, а також темну і світлу теми оформлення.

Окрім нових іконок та анімації Reborn також отримала поліпшений блокувальник реклами. Opera автоматично перезавантажує сторінку, коли користувач вмикає чи вимикає блокувальник. Розробники додали також інструменти контролю за списками рекламних ресурсів для блокування. А такі популярні списки, як Easylist та EasyPrivacy, активовані за замовчуванням. До них також можна додати власні списки через діалог «Керування списками».

Версія Reborn також стала більше використовувати відеокарту комп’ютера чи ноутбука під час відтворення відео. Відеочіп робить це ефективніше, ніж центральний процесор, і тому витрачає менше енергії. Це також дозволить відтворювати на одному й тому ж комп’ютері відео з більшою кількістю кадрів та роздільною здатністю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися