Понеділок, 11 Грудня, 2023

iPhone 13 зможе дзвонити без стільникової мережі

Відомий Apple-інсайдер Мінг Чи Куо повідомляє, що наступне покоління iPhone забезпечуватиме зв’язок у місцях, де відсутні стільникові мережі 2G/3G/4G/5G . Для телефонних розмов та відправлення повідомлень iPhone 13 використовуватимуть супутники.

Про інтерес Apple до технології супутникового зв’язку повідомлялося ще в 2019 році. Однак вперше аналітики розповідають, що ця технологія вийде за рамки планів та досліджень і буде впроваджена в комерційних iPhone.

В 2019 році в Apple створили секретну команду розробників, яка мала розробляти технології супутникового та прямого пересилання даних для iPhone. Це має зменшити залежність користувачів від покриття стільникової мережі.

Керують командою, за попередньою інформацією Bloomberg, Майкл Трела та Джон Фенвік. Вони мають інженерний досвід в аерокосмічній галузі та допомагали «піднімати» стартап Skybox Imaging, придбаний у 2014 році Google. Після поглинання обидва продовжили покращувати супутникову та аерофотозйомку Google.

В майбутньому, розповідає Куо, супутниковий зв’язок Apple також може вбудувати у свою гарнітуру віртуальної реальності Apple AR, автомобіль Apple Car та інші аксесуари з підключенням до інтернету.

Для зв’язку iPhone 13 використовуватиме супутники на низькій орбіті. Дані передаватимуться за допомогою модифікованої версії модему Qualcomm X60.

Аналітик не розкриває як саме працюватиме супутниковий зв’язок. Можливо, він буде доступний лише із фірмовими сервісами Apple iMessage та FaceTime. Проте Apple може створити технологію з проксі-станціями для переведення комунікацій у звичайну мобільну мережу на іншому кінці. Також невідомо, чи використання супутникового зв’язку буде безкоштовним для власників iPhone, як, наприклад, GPS, або їм доведеться сплачувати абонплату.

Очікується, що Apple презентує лінійку iPhone 13 у вересні. Точну дату презентації компанія ще не розкрила, але експертам вдалося її розрахувати.

Майбутня лінійка смартфонів Apple здебільшого нагадуватиме поточну iPhone 12. Основні поліпшення будуть у “залізі” – дисплей, камера, процесор, батареї. Наприклад, акумулятори у iPhone 13, можливо, зроблять ці смартфони рекордно автономними. Також повідомляється, що наступна лінійка смартфонів буде дорожчою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися