Тарифи проти 5G: зв’язок програє

Головна телеком-тема року, яку позначили на Всесвітньому мобільному конгресі (MWC) у Барселоні, – це 5G, або нова революція в бездротових мережах. Правда, революційного по суті в самому переході для операторів не так багато. Експерти Alcatel-Lucent переконані, що всі інвестиції в мережі 4G збережуться, а нові вкладення на їхньому тлі будуть вже не настільки масштабними. Проте поступ нового покоління зв’язку можуть зупинити високі тарифи на нього.

Більшість компаній, що займаються телекомунікаційним обладнанням, обіцяють старт впровадження 5G у 2020 році. Можливо, це відбудеться трохи раніше, оскільки до зазначеного терміну ще п’ять років. Проте аналітики вже зараз відзначають важливий аспект впровадження мережі п’ятого покоління. Мова йде про те, що із збільшенням пропускної спроможності відповідно збільшиться і споживання контенту. Основна перевага величезної швидкості полягає в можливості дивитися онлайн-відео в дуже високій якості. Наприклад, у форматі 4К, який до 2020 року цілком може стати нормою.

Як приклад Alcatel-Lucent наводить таку інформацію. 60-хвилинний відеоролик у «стандартній» якості «важить» близько 700 МБ. При збільшенні роздільної здатності до повного HD розмір файлу збільшується до 3 ГБ. А відео формату Ultra HD займе вже 7 ГБ. Це більше, ніж дозволяють використовувати на місяць більшість так званих безлімітних тарифів стільникових операторів у більшості країн. І хоча до появи мереж 5G ще п’ять років, за які вартість послуг операторів явно знизиться, навряд чи вона знизиться пропорційно.

У 2013 році середньостатистичний користувач мобільного зв’язку у США на місяць витрачав близько $76. У 2007 році його «чек» становив близько $50. За прогнозами аналітиків, до 2019 року споживаний трафік зросте ще на 57%, що приблизно відповідає $43.

Питання вартості послуг при значному збільшенні швидкості пересилання даних досить актуальне. На цьому тлі виникає питання, а чи багатьом потрібна швидкість, яку зможе забезпечити стандарт 5G? Адже максимальна швидкість нинішніх мереж може досягати 300 Мбіт/с, що більш ніж достатньо для практично будь-яких завдань.

За матеріалами: Macdigger.ru

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я