Вівторок, 23 Липня, 2024

Коли потрібно замінювати кабелі та зарядні пристрої

Досить часто ми продовжуємо використовувати зарядний пристрій навіть тоді, коли вже через пошкодження видно внутрішні дроти його кабеля. Так, можна сподіватися, що чергова підзарядка телефона чи планшета пройде без проблем. Але користування такими пошкодженими кабелями заганяє у пастку, адже можна спокійно користуватися ними місяцями, а одного разу – розпрощатися зі спаленим телефоном або навіть квартирою. Тож коли варто міняти пошкоджений дріт, а коли можна його використовувати далі?

За статистикою, майже чверть усіх пожеж трапляється через несправність електроприладів. А аналіз таких пожеж свідчить про те, що найбільш небезпечними елементами електричного устаткування є проводи, кабелі та шнури живлення. Ви можете навіть не помічати, що мідні жили всередині кабелю мають контакт між собою:

Якщо ви помітили тріщини на зовнішній оболонці силового кабелю, наприклад, зарядного пристрою, тоді замінюйте його негайно. Адже внутрішня ізоляція жил також може мати тріщини. Ці кабелі передають досить велику потужність і можуть викликати ураження електричним струмом та пожежу від короткого замикання.

А ось дроти з наднизькою напругою та струмом, наприклад, від навушників, можна спробувати полагодити. Для цього досить вирізати пошкоджену частину, зачистити мідні жили від лакової ізоляції та скрутити їх. Наприкінці необхідно все добре ізолювати ізоляційною стрічкою.

А щоб кабелі не ламалися, дотримуйтеся таких дій:

    • завжди підключайте та відключайте дріт, тримаючи його за конектор;
    • не залишайте кабелі на сонці та сильному холоді, щоб не зіпсувалася їхня ізоляція;
    • для зберігання акуратно скручуйте кабелі та не пхайте їх у сумки та кишені;

  • зробіть поліпшений кабель за допомогою пружинки зі звичайної ручки.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися