П’ятниця, 1 Березня, 2024

Технологічні гіганти, такі як Google та Alibaba, співпрацюють у порятунку видів, котрі вимирають

«Чорний ринок» уже тривалий час використовує популярні соціальні додатки та платформи для незаконної торгівлі рідкісними тваринами, які знаходяться на межі зникнення. Google, eBay, Alibaba та інші технологічні гіганти взялися захищати ці види, які вимирають. Адже в нерегульованому світі соціальних медіа «чорний ринок» рідкісних тварин уже став індустрією з оборотом у $20 млрд.

Торгівля нелегальними товарами з тварин – від кістки до екзотичних тварин – є четвертою найбільшою світовою кримінальною індустрією. За даними організації з моніторингу диких тварин TRAFFIC, вона поступається лише наркоторгівлі, підробним товарам та торгівлі людьми.

За минуле десятиліття торгівля такими тваринами перемістилася з підпільних кімнат в онлайнові додатки. Тому 21 технологічний гігант з Північної Америки, Європи, Азії та Африки приєднався до глобальної коаліції з припинення онлайнового трафіку дикого життя Global Coalition to End Wildlife Trafficking Online. Її учасники поставили мету зменшити нелегальну онлайнову торгівлю на 80% до 2020 року.

Очолюють коаліцію організації World Wildlife Fund (WWF), TRAFFIC та International Fund for Animal Welfare. Вони безпосередньо співпрацюють з технологічними компаніями у розробці планів та дій для припинення нелегальної торгівлі тваринами.

Як каже програмний офіцер TRAFFIC зі злочинності щодо диких тварин Гаванна Грейн, кампанія відбуватиметься у дві фази. У першій компанії поділяться зібраною інформацією про наявні торгові загрози. Потім учасники розроблять план з їхнього подолання.

«Правоохоронці не можуть самостійно контролювати глобальний Веб через масштаби онлайнової торгівлі та своїх обмежених ресурсів, – говорить старший директор TRAFFIC зі злочинності щодо диких тварин Кроуфорд Аллан. – Ми зрозуміли, що якщо компанії зможуть видаляти рекламу до її публікації або шукатимуть організовану злочинність, про яку повідомлятимуть правоохоронцям, це допоможе швидко зменшити проблему».

За словами Аллана, створена коаліція є першою у своєму роді, особливо серед компаній, які зазвичай вважаються конкурентами. Окрім Google та Alibaba до ініціативи приєдналися також Baidu, Baixing, eBay, Etsy, Facebook, Huaxia Collection, Instagram, Kuaishou, Mall for Africa, Microsoft, Pinterest, Qyer, Ruby Lane, Shengshi Collection, Tencent, Wen Wan Tian Xia, Zhongyikupai, Zhuanzhuan, 58 Group.

Старший менеджер глобальної політики eBay Майк Карсон каже, що його сайт глобально заборонив торгівлю слоновою кісткою ще у 2008 році. З того часу співробітники eBay регулярно чистять цей торговий майданчик від нелегальних пропозицій. Лише торік вони видалили 45 тисяч таких оголошень.

Аллан вірить, що після початку протидії злочинці перемістять свою торгівлю в «темний інтернет», що суттєво зменшить обсяги їхніх продажів. Повністю подолати нелегальну торгівлю навряд чи вийде, але новостворена коаліція може допомогти врятувати деякі із видів, що знаходяться під загрозою знищення.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися