Субота, 9 Грудня, 2023

З’язок у кримінальному світі: історія компанії Phantom Secure

Днями арештували виконавчого директора канадської компанії Phantom Secure. Вона створювала захищені телефони, модифікуючи апарати фірми Blackberry. Але в поле зору правоохоронців фірма та її менеджмент потрапили через те, що головними клієнтами компанії були наркокартелі. Ситуація з Phantom Secure також цікава тим, що це перший випадок, коли компанію звинуватили у виготовленні пристроїв з шифруванням для злочинців.

За попередньою інформацією, Phantom Secure заробила десятки мільйонів доларів на продажах модифікованих Blackberry таким наркокартелям, як Sinaloa Cartel. Директора компанії Вінсента Рамоса звинувачують у рекеті та змові в допомозі у розповсюдженні наркотиків.

«Організація Phantom Secure існувала для допомоги міжнародній торгівлі наркотиками у всьому світі, – розповів в інтерв’ю BBC прокурор США Адам Брейвермен. – Учасники, з членами картелю Sinaloa Cartel включно, використовували повністю зашифровані пристрої для організації перевезень таким чином, щоб не опинитися в руках правоохоронців».

У Blackberry поки не коментують використання її модифікованих телефонів злочинними угруповуваннями. Правоохоронці також не говорять чи співпрацювала компанія у розслідуванні. Але вони розповіли, що злочинці модифікували для незаконних цілей не лише апарати Blackberry.

«На нашу думку, існує низка інших організацій на кшталт цієї. ФБР та наше відомство продовжить розслідування діяльності не лише Phantom Secure, а й будь-якої іншої фірми, яка постачає комунікаційні пристрої кримінальним угрупуванням», – говорить прокурор.

Брейвермен також додає, що на ринку сьогодні майже кожен смартфон пропонує опції шифрування, яке складно зламати. Його надають також додатки, зокрема, програми від таких гігантів, як Facebook, Google та Apple. Але, на думку фахівця, саме Phantom Secure повинна нести відповідальність за дії своїх користувачів. «Відмінність у тому, що ця компанія спеціально з’явилася для допомоги в організації перевезень наркотиків, – говорить він. – Єдиний спосіб використовувати та отримати такий пристрій з’являється лише тоді, коли хтось інший поручиться за вас».

У Phantom Secure продавали гаджети за моделлю передплати. Кожен клієнт оплачував від $2000 до $3000 за півроку обслуговування. Однак стати клієнтом фірми, просто заплативши ці гроші, було неможливо. Необхідно було, щоб хтось з наявних абонентів поручився за новачка. Така система, кажуть правоохоронці, була націлена на те, щоб апарати залишалися лише в правильних руках.

Захищеності комунікаторам від Phantom Secure надавала маршрутизація зв’язку через сервери у Панамі та Гонконзі. Це ускладнювало відслідковування абонентів. Окрім цього, з деяких телефонів видаляли ключові компоненти, такі як динамік, мікрофон, GPS, камеру, додатки для обміну миттєвими повідомленнями тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися