П’ятниця, 1 Березня, 2024

Технологія 5G підштовхне розвиток супутникового зв’язку

Доповнення мобільних мереж 5G підтримкою супутникового зв’язку наступного покоління може зробити супутникових операторів помітними гравцями в екосистемі 5G, говорять аналітики компанії GlobalData. До сьогодні супутниковий зв’язок через низку технічних перешкод залишався нішевою технологією для комунікації у віддалених регіонах.

За прогнозами аналітиків, стандарти справжніх сервісів 5G стануть доступними у третьому кварталі 2018 року

«Наступне покоління високопродуктивних супутників (HTS) створюється на відкритій архітектурі. Вони набагато гнучкіші та легші в інтеграції у мережі 5G, – говорить головний аналітик GlobalData Глен Хант. – З супутниками HTS оператори зможуть розширити свої послуги за межі віддалених регіонів та стати інтегральною частиною екосистеми 5G».

До сьогодні супутники пропонували невелику швидкість передачі даних, високу затримку відправки пакетів та низьку надійність зв’язку, порівняно з оптоволоконною лінією чи DSL. Через це супутниковий зв’язок найчастіше залишався як запасний варіант для комунікації в дуже віддалених регіонах, де відсутні інші технології зв’язку.

Наступне покоління супутників має позбутися багатьох існуючих недоліків. «Розгортання супутників HTS буде значно дешевшим, ніж розгортання попередніх поколінь, завдяки низці факторів, – говорить Хант. – Серед них – поява поліпшених ракетоносіїв, мініатюризація компонентів та зменшення енергоспоживання».

За прогнозами аналітиків, стандарти справжніх сервісів 5G стануть доступними у третьому кварталі 2018 року. На їхню думку, вони будуть набагато більш дружніми до супутникового зв’язку, ніж попередні 4G Long-Term Evolution (LTE) та 3G UMTS.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися