П’ятниця, 19 Липня, 2024

Камери смартфонів можуть перестати випирати з корпусу завдяки лінзі Metalenz

Багатьом користувачам не подобається, що їхні смартфони не вдається покласти на стіл рівно. Девайси хитаються через те, що їхня камера виступає за корпус. Це не примха вендорів, а фізичні обмеження використовуваних лінз. Однак уже наприкінці цього року в смартфонах почнуть встановлювати новий тип лінз Metalenz, який дозволить зрівняти камери з поверхнею корпусу.

Об’єктиви камер смартфонів використовують традиційні лінзи, які являють собою випуклі та впуклі півсфери. Лінза Metalenz використовує нову технологію під назвою оптичні метаповерхні. Це дозволяє зробити таку лінзу плоскою без погіршення якості зображення, якщо порівнювати з традиційною конструкцією.

В об’єктиві сучасної смартфонної камери міститься кілька лінз традиційної конструкції. Наприклад, у iPhone 12 Pro об’єктив нараховує сім лінз. Це дозволяє зменшувати недоліки переломлення світла кожною лінзою та підвищує загальну якість зображення. Однак за це доводиться розплачуватися великими габаритами об’єктива.

«Оптика в смартфонах сьогодні складається із чотирьох-семи лінз, – каже менеджер розробника оптики Zeiss Олівер Шніделбек. – Якщо у вас тільки один елемент, за законами фізики, будуть спотворення».

Metalenz використовує єдину скляну лінзу розміром від 1×1 до 3×3 мм. На її поверхні нанесені нанокоструктури, які виконують переломлення світла. Фінальна розробка цієї технології почалася у 2017 році після десятиліття досліджень.

Світло проходить крізь ці наноструктури, які виглядають як мільйони кіл з різними діаметрами. Саме це дозволяє досягати необхідного переломлення світла. При цьому зображення виходить таким же чітким, як і у звичайному багатолінзовому об’єктиві, а також зменшуються поширені в типових об’єктивах спотворення.

Розробники Metalenz кажуть, що ця лінза дозволяє не лише зменшити об’єктив. Вона також здатна пропускати більше світла до фотосенсора, ще більше підвищуючи якість зображення.

У Metalenz планують початок масового виробництва на кінець нинішнього року. Перше використання лінзи має відбутися в модулі 3D-сенсора для смартфона.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися