П’ятниця, 19 Липня, 2024

Технології криптовалюти покажуть биті авто

thieves-trying-to-steal-car

Інструмент блокчейн з’явився разом із криптовалютою, але згодом користувачі побачили, що він здатен на більше. Саме тому, наприклад, блокчейн прогнозували як одну з головних технологій цього року. А нещодавно блокчейн залучили для вирішення однієї з поширених проблем – як відстежити, що авто, яке було у вжитку, бите або крадене.

Блокчейни – це розподілена система, в якій немає єдиного власника інформації. Експерти прогнозують, що використання подібного підходу суттєво змінить цілі індустрії. Наприклад, виробник завжди знатиме, хто надає сировину для його постачальника компонентів. Блокчейни усувають необхідність у довіреному посереднику під час аутентифікації – сьогодні це найпопулярніша схема. Усе більше компаній впроваджують у свою роботу блокчейн, серед яких – банки, логістичні фірми тощо.

Компанія HashCoins, яка займається криптовалютою Emercoin, анонсувала сервіс обліку транспортних засобів та їхніх комплектуючих. За словами організаторів, проект уже презентували в одній балтійській країні, і вони також ведуть переговори з двома автогігантами. Особливість проекту HashCoins і Emercoin у тому, що, за словами організаторів, двоє автогігантів зацікавилися проектом самостійно.

У записах автоблокчейну можна зберігати записи та історію будь-яких транспортних засобів – від мотоциклів і автомобілів до човнів і літаків, а також їхніх комплектуючих, історію зміни власників, страхових випадків тощо. Чим більше організацій приймуть автоблокчейн, тим ефективнішою буде система. Навіть якщо на краденому автомобілі змінять номери агрегатів, записи в системі блокчейну змінити ніхто не зможе – така особливість блокчейну. А ось прочитати записи зможе кожен, хто має доступ до блокчейну. При цьому єдиною платною послугою в автоблокчейні буде створення нового запису – її вартість 0,3 emc. За нинішнім курсом це близько 0,08 долара. Ця плата встановлюється алгоритмічно і потрібна тільки для захисту мережі Emer від спаму. Приклад роботи системи можна побачити на сайті auto.hashcoins.com.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися