Середа, 29 Травня, 2024

Телефони для урн: як у Гонконгу шанують померлих смартфонами

Мегаполіси поступово починають відчувати зворотний бік свого добробуту: брак місця для померлих. У Гонконзі, де популярні традиції вшанування могил предків, знайшли технологічне рішення для цієї проблеми. Могили перенесли у віртуальну реальність, потрапити до якої можна через власний смартфон.

Мова про поховання тіла в Гонконзі вже давно не стоїть, але нині не залишилося місця навіть для урн з прахом. Вартість невеликого клаптика землі для розміщення урни та меморіалу на цвинтарі може доходити до $130 000.

Підприємець Ентоні Яу, який запустив сервіс iVeneration.com, пропонує заощаджувати, розміщуючи надгробні пам’ятники там, де простір необмежений: у віртуальній реальності. При цьому доступний вибір, де можна розмістити віртуальний меморіал в реальному світі – наприклад, у затишному парку.

«Мертві займають значно більше місця, ніж живі, оскільки використовують ділянку землі упродовж багатьох років, – говорить Яу. – Живі не залишаються на одному місці все життя».

Зараз Яу працює над сайтом для свого сервісу, який планує запустити на початку 2018 року. Однак уже зараз у нього є 300 клієнтів. Один з них – Алекс Лі, який вшановує у віртуальній реальності свого прадіда. «Кожен знає про брак землі у Гонконзі, і влада спонукає проводити «зелені» поховання, – каже він. – Я вважаю, що не потрібно ходити до якоїсь певної речі, щоб пам’ятати померлих. Це все у твоєму серці».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися