Понеділок, 4 Грудня, 2023

Телевізори з роздільною здатністю 8К: круто, але лише на папері

Що, на вашу думку, краще – 33 177 600 пікселів чи 8 294 400 пікселів? Саме стільки точок пропонують телевізори у роздільних здатностях 8К та 4K. Якщо ви вважаєте, що екран на 33 мегапікселі краще, тоді ваша думка розходиться зі словами топових аналітиків, які вважають, що сьогодні телевізори з роздільною здатністю 8K купувати не варто.

Телевізори 8К опинилися в дивній ситуації, а три головних виробники телевізорів вже презентували свої моделі з 8K. У Samsung, наприклад, кажуть, що це наступна ера роздільної здатності екранів, яка дозволить побачити те, що раніше було неможливо.

Однак, визирнувши з маркетингу в реальність, можна помітити, що нині бракує контенту навіть для відображення з вдвічі меншою роздільною якістю 4K. Також додаткові пікселі в телевізорах 8К є помітними для людського ока на більшості відстаней перегляду, і вони споживають більше енергії.

«8K – це занадто, – говорить старший аналітик Moor Insights & Strategy Марк Вена. – У цьому випадку більше не означає краще. Це лише означає, що більше грошей зникне з вашого банківського рахунку».

Одним з головних агітаторів технології 8К на нещодавній берлінській виставці техніки IFA була Samsung. Компанія показала свої 65-, 75-, 82- та 85-дюймові моделі. Ціни та дати поставок в магазини тримають у секреті до жовтня. Південнокорейський виробник пояснював необхідність такої роздільної здатності у логічному нарощуванні діагоналей екранів. Компенсувати брак контенту має програмне забезпечення, яке розтягуватиме картинку до 8K. За відгуками відвідувачів, які на власні очі бачили роботу цього софту, розтягування з 4K не є дуже помітним, особливо з відстані близько метра. Розтягування з HD робить картинку дуже різкою, а перетворення SD-відео у 8K робить його наче пластиковим.

Окрім Samsung телевізор з роздільною здатністю 8К показала LG, продемонструвавши 88-дюймову панель на базі OLED. Ця технологія дає кращий чорний колір, але схильна до вигоряння, що особливо швидко проявляється при високій яскравості та статичному зображенні. Ціна на телевізор LG поки що невідома.

Ще одним виробником, який бере участь у гонці 8К, став TCL з 75-дюймовим телевізором. Подробиці про нього також невідомі.

Однак, кажуть експерти, навіть якби телевізори 8К не коштували близько $10 000, вони були б поганим вибором. Контент у такій роздільній здатності можна отримати лише в Японії завдяки телекомпанії NHK.

Також контент 8К знімають на деяких каналах YouTube. В останньому випадку необхідно мати інтернет-канал мінімум на 50 мегабіт/секунду. Це не велика цифра, особливо для деяких українських міст, але не варто забувати, що провайдери часто мають «політику чесного використання», яка передбачає ліміти на максимальну кількість переданих даних. Наприклад, стримінг контенту у 4K споживає 7-10 ГБ даних на годину. При цьому деякі інтернет-провайдери на своїх безлімітних тарифах встановлюють максимум в 1 ТБ (1024 ГБ) на місяць. Перегляд, наприклад, всіх серій «Карткового будинку» (52 години) у 4К сягне близько половини цього ліміту.

Аналітик IHS Markit Пол Грей говорить, що найближчим часом відео 8К не буде поширеним, з онлайном включно. «Ми досі не бачимо жодної країни з планами віщання у 8К, окрім Японії», – говорить він.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися