Четвер, 13 Червня, 2024

Температура повітря живитиме гаджети

У пошуках нових джерел електроенергії учені звертаються до історії: приблизно у 1920 році створили годинник, який працював без жодних пружин або батарейок. Він брав енергію з самого повітря, а точніше – із зміни його температури. Таку ж технологію учені з Університету Вашингтона пристосували для зарядки сучасних гаджетів.

Створений ними генератор складається з порожнин, що наповнені газом хлоретаном. Він здатний розширюватись та стискатися навіть від найменших змін температури. Рух стінок камер приводить у дію магніт, який розміщений усередині котушки мідного дроту. Саме ці поштовхи генерують електроенергію.

У центрі генератора знаходиться камера, яка приводить у дію магніт усередині мідної котушки

Проведені вченими тести показали, що перепад в 0,25 градусів Цельсію дає достатньо енергії, щоб по бездротовому каналу оновити екран електронної книги на відстані 5 метрів. При цьому такий перепад температури можна отримати, просто відкривши вікно в кімнаті. Напруга заряду досягає 14 вольт – це значно більше інших альтернативних методів отримання енергії.

Зараз учені займаються мініатюризацією свого генератора – вони сподіваються зменшити його до розміру батарейки типу D (циліндр висотою 61,5 мм та діаметром 34,2 мм).

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися