Технології повернули дальтонікам кольори

У світі майже 300 мільйонів дальтоніків, і багато з них навіть не уявляють, наскільки обмежений доступний їм набір відтінків. Проте завдяки зусиллям компаній Valspar Paint і EnChroma дальтоніки зможуть побачити світ у його повному кольорі. Для цього досить лише надягнути спеціальні окуляри #ColorForAll.

«Я ніколи не бачила цей колір. У мене просто сльози на очі навертаються, – ділиться своїми переживаннями одна з головних героїв емоційного ролика. – Я ніколи до кінця не усвідомлювала, наскільки сильно залежала від того, що не бачу світ таким, яким його бачать інші».

Найцікавіше в цих окулярах те, що при їхній розробці про дальтоніків взагалі не думали. Це мав бути продукт для хірургів, який захищав би їхні очі від шкідливого випромінювання лазерного скальпеля. Для цього лінзи окулярів мають високу концентрацію рідкоземельних металів, котрі поглинають зайві фотони. Останнє також дозволило чіткіше бачити кольори, що дозволило хірургам ефективніше розрізняти тканини одного органа від іншого.

Вплив розроблених Enchroma окулярів на кольори: зліва – звичайна картинка, а справа – її вигляд через аксесуар

Ці окуляри настільки сподобалися першим випробувальникам, що вони захотіли подивитися в них і на звичайний світ та почали носити їх замість сонячних окулярів. Один із них дав аксесуар своєму другу-дальтоніку, і той раптом побачив світ у всіх його кольорах.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я