The Reaper: плагін, який змушує Chrome поводитися з процесором чемно

Усе більше людей вимушено страждають через непомірні апетити Chrome

Браузер Chrome відомий своїм надмірним споживанням ресурсів комп’ютера, особливо оперативної пам’яті та процесора. Але сьогодні цей веб-навігатор став монополістом, витіснивши інших. Усе більше людей вимушено страждають через непомірні апетити Chrome, і програміст Девід Флетер з Інституту стандартів та технологій створив плагін The Chrome Reaper, який змушує цей браузер поводитися з процесором чемно.

The Chrome Reaper допомагає у ситуації, коли під час серфінгу в інтернеті браузер починає раптово завантажувати процесор на повну, кулери комп’ютера розкручуються до максимальних обертів, а система загалом починає гальмувати. Найчастіше це відбувається через баги в коді самого браузера, наявності на веб-сторінках криптомайнера, небажаних скриптів, реклами тощо.

«Я створив це розширення тому, що натикався на сайти, які перевантажували мій процесор без видимих причин, – розповідає Флетер. – Розширення виявляє проблему та автоматично її зупиняє. Раніше доводилося вручну виявляти причину».

За даними звіту IBM 2019 X-Force залучення комп’ютерів користувачів для видобутку криптовалют з четвертого кварталу 2018 року по перший квартал 2019 року зросло в чотири рази.

Розширення The Chrome Reaper зупиняє процес Chrome коли він перевищує поріг використання процесорних ресурсів протягом вказаного часу. Його можна налаштувати на блокування короткотривалих пікових сплесків або на довготривале невелике перевантаження процесора – подібну тактику використовує все більше шкідливого коду на сайтах, намагаючись так уникнути виявлення. Також є білий список, в який можна додати сайти, що потребують усієї потужності.

Візуально після інсталяції розширення The Chrome Reaper на панелі Chrome з’явиться значок. В ньому відображатиметься відсоток навантаженості процесора, що дозволяє зручніше контролювати роботу браузера.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я