Понеділок, 11 Грудня, 2023

У 2020 році з’являться смартфони з камерами на 108 мегапікселів та 10-кратним зумом

Усе більше джерел підтверджує, що наступного року камери в телефонах стануть ще крутішими, принаймні «на папері». Кількома місяцями тому старший директор продуктового менеджменту Qualcomm Джадд Хіп в інтерв’ю виданню Digit сказав, що варто чекати нового етапу війни камер. Нещодавно його слова підтвердив відомий інсайдер Ice Universe, який знаменитий точною інформацією з індустрії мобільних пристроїв.

У березні Джадд Хіп повідомив, що вже цього року ми побачимо смартфони, які дивуватимуть камерою у 100 мегапікселів. За його словами, вендори вже працюють над такими сенсорами. Топ-менеджер міг поквапитися із прогнозами, хоча уже є перший телефон із камерою на 64 мегапікселів.

Хіп також розповів, що до 2020 року можна очікувати сенсори понад 100 мегапікселів. Сама Qualcomm по-тихому додала підтримку сенсорів понад сотню мегапікселів у свої процесори Snapdragon 670, 675, 710, 712, 845, 855. У них з певними обмеженнями можна буде встановити камери до 192 мегапікселів. Основна проблема таких сенсорів у їхньому розмірі, який погано поєднується з тонкими корпусами. Хіп говорить, що вендори спробують зменшити розмір окремого пікселя, щоб компенсувати це.

У своєму твіті Ice Universe говорить, що наступного року на ринку з’являться смартфони з матрицями камер роздільною здатністю 108 мегапікселів та з 10-кратним оптичним зумом.

Існують чутки, що Samsung планує купити компанію Corephotonics, напрацювання якої дозволять отримати в смартфонах гібридний 25-кратний зум. Corephotonics відома в індустрії своїм патентним портфоліо – понад 150 сертифікатів у сфері зуму для камер. За непідтвердженими даними, компанія допомагала Oppo створити перший в індустрії мобільник з 10-кратним оптичним зумом. Гібридний зум дозволить телефонам Samsung робити кілька фотографій, об’єднуючи їх в одну велику панораму, віртуально збільшуючи роздільну здатність знімку поза фізичні можливості матриці.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися