Понеділок, 22 Липня, 2024

Топ-5 шляхів застосування штучного інтелекту до 2030 року

Штучний інтелект (ШІ) уже встиг стати важливою частиною сучасного життя. Розробки в цій галузі, починаючи із Siri чи Spotify у смартфонах і закінчуючи складними системами запобігання шахрайству в банківській сфері, сприймаються як щось буденне.

Новий звіт, опублікований дослідниками Стенфордського університету США, містить прогноз стосовно того, як ШІ ще сильніше може інтегруватися в життя людей у найближчому майбутньому. Документ також містить рекомендації стосовно найбільш ефективного використання систем штучного інтелекту.

«Розумне» регулювання руху

Сучасні світлофори працюють згідно з розкладом, і лише в деяких випадках їхню роботу коригують вручну співробітники поліції. «Розумні» світлофори, на думку вчених, можуть використовувати камери та дорожні сенсори для оптимального регулювання дорожнього руху. ШІ на основі опрацьованих даних і без втручання людини зменшать кількість «вузьких місць» на дорогах, що, у свою чергу, також сприятиме зменшенню викидів в атмосферу, спричинених роботою двигунів авто. Подібні системи вже тестуються у Піттсбурзі, Лос-Анджелесі та Каліфорнії.

Роботизовані будинки

ai_robot1

Інтелектуальні термостати та холодильники із сенсорними екранами – це лише початок проникнення ШІ у побут. У майбутньому «розумні» будинки самостійно регулюватимуть рівень освітлення, вмикатимуть ТБ та музику залежно від уподобань та звичок мешканців. Такі системи інформуватимуть, наприклад, про стан справ у холодильнику, коли терміни зберігання продуктів добігатимуть кінця, або нагадуватимуть про те, що час докупити харчів. Вони також автоматично зможуть формувати списки рецептів від продуктів, що є у наявності.

ШІ в ролі лікаря

Використання комп’ютерів з ШІ у медицині значно прискорить процес обстеження та поставлення діагнозу. Використовуючи розпізнавання голосу, такі системи шукатимуть симптоми в медичних базах даних. Людині-лікарю залишається підтвердити діагноз та в разі необхідності провести додаткове обстеження.

Охорона правопорядку

Фантастичний фільм «Особлива думка» (Minority Report) з Томом Крузом уже зараз не  дуже нагадує фантастику. Застосування Big Data дозволяє зі значною ймовірністю визначати райони, де можуть статися правопорушення. Ці ж системи можуть застосовуватися і для аналізу взаємозв’язків між жертвами та підозрюваними.

Сфера освіти

ai_robot2

До 2030 року посаду помічника викладача вже, можливо, буде займати не людина, а комп’ютер з ШІ або навіть людиноподібний робот. Вони самостійно визначатимуть сильні та слабкі сторони учнів, даватимуть їм додаткові пояснення, будуть формувати індивідуальні завдання. Очікується, що роботи-лінгвісти стануть співрозмовниками під час практичних занять з іноземних мов.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися