Торренти закривають, але пірати креативлять: як Google Drive роблять джерелом нелегального контенту

Google Drive також має один з найпростіших інтерфейсів.

Якщо ви активно качаєте фільми та музику, ви знаєте, що останнім часом піратським ресурсам доводиться дуже складно. Лише за останні кілька років закрили найбільш популярні торент-сайти, такі як Kickass, Extratorrent, Torrentz.eu, TorrentHound та багато інших. Але пірати знайшли креативний спосіб продовжувати роздавати інтернет-користувачам контент. Для цього вони залучають найбільші «хмари», і особливою популярністю користується Google Drive.

Торренти

Адміністратори сервісу Google Drive щомісяця отримують близько 5000 скарг від голлівудських кіностудій на порушення їхніх інтелектуальних прав. У кожній такій скарзі – сотні веб-посилань на файли, які виклали без дозволу.

Google, згідно з законом, реагує на отримані скарги єдиним можливим способом – видаляє посилання. Але виявляється, що хоча у Google Drive завантажують повні відео, посилання на них – пусті. Замість цього в такому посиланні вбудоване відео YouTube.

YouTube добре адаптований для перегляду відео, але на цьому хостингу активно борються з піратським контентом, видаляючи його. Пірати знайшли просту лазівку – відео завантажуються так, щоб вони не з’являлися у пошуковій видачі. Посилання на ці відео потім вбудовуються у Google Drive та роздаються через форуми та інші майданчики. Для існуючих систем стеження за контентом така схема виявляється надто складною.

Чому Google Drive?

Для завантаження матеріалів пірати використовують популярні нині «хмари» та веб-хостинги. Серед них – Dropbox, Microsoft OneDrive, Mega, Google Drive та інші. Вони також залучають YouTube, Vimeo, Dailymotion, PornHub і інші веб-сервіси.

Google Drive виявився найпопулярнішим: якщо від правовласників до нього надходять тисячі запитів на місяць, на інші ресурси це десятки запитів. Причина, чому цей сервіс полюбили пірати, в тому, що створити акаунт Google досить просто. При цьому він відкриває доступ до сервісів Drive та YouTube.

Google Drive також має один з найпростіших інтерфейсів. Завдяки цьому у «хмару» легко завантажити мультимедійні файли та створити на них посилання. В ньому також просто створювати документи з набором посилань, в які користувачі додають власні посилання на файлообмінні сайти, торренти тощо. Щоб поділитися таким документом або відео необхідно зробити лише п’ять кліків.

Перевагою Google Drive є обсяг доступного вільного простору – 15 ГБ безкоштовно. Конкуренти дають менше, наприклад, OneDrive та Dropox дають п’ять та два гігабайти відповідно.

Пошукові двигуни не сканують вміст Drive, тому обмін інформацією і піратським контентом відбувається на форумах, у соцмережах та інших майданчиках. Це ще одна перепона для правовласників, яким складно шукати подібні пости та видаляти їх.