Vodafone будує в Харкові «золотий кластер» мережі для тестування нових технологій

Підсумки тестів підведуть в червні

Vodafone Україна почав проект з тестування новітніх технологій на власній мережі для поліпшення зв’язку 3G і 4G. Пілотним містом стане Харків, де компанія протестує передові технологічні рішення в рамках проекту Vodafone Smart City Kharkiv. Партнером проекту, який отримав назву «Золотий кластер», виступила компанія Huawei. Роботи спрямовані на збільшення швидкості передачі даних і розширення ємності мережі.

За результатами 3 кварталу 2018 року компанія відзначила двократне зростання споживання послуг передачі даних в порівнянні з минулим роком. Кількість 4G користувачів за цей період зросла на 75,3%.

Пілотним майданчиком для тестування новітніх технологій обрали Харків, в якому запущений проект Vodafone Smart City Kharkiv. Спільно з Huawei тут в 2018 році організували запуск 3G (UMTS) і 4G (LTE) на стадіоні «Металіст», що дозволило забезпечити високу швидкість передачі даних на матчах Ліги Чемпіонів та інших масових заходах. Також вперше в Україні зв’язок 4G в метро з’явився в Харкові.

Тестовий кластер мережі дозволить перевірити роботу таких технологій, як MIMO 4×4, активні антенні модулі з підтримкою одночасно двох діапазонів 1800/2600 МГц (AAU), поділ секторів 4T6S і 2T9S. Також планується, що вдасться скоротити енергоспоживання на мережах третього покоління. Підсумки тестів підведуть в червні.

Технологія MIMO (Multiple Input Multiple Output) дозволяє збільшити смугу пропускання каналу, в якому передача та прийом даних здійснюються системами з декількох антен. Технологія MIMO 2х2 передбачає використання 2 прийомних і 2 передавальних антен. MIMO 4×4 є еволюцією MIMO 2×2 і за рахунок більшої кількості каналів прийому і передачі дозволяє отримати дворазовий приріст швидкості передачі даних для кінцевого абонента в порівнянні з попередньою технологією.

AAU – активні антенні модулі представляють собою антену з інтегрованою активною частиною (1800/2600 МГц) і підтримкою технології MIMO 4×4.

4T6S (4T – підтримка 4 передавачів, 6S – 6 секторів) – рішення для поділу покриття одного сектора на два сектори за рахунок застосування спеціальних антен з підтримкою MIMO 4×4, дозволяє майже вдвічі збільшити швидкість передачі даних.

2T9S (2T – підтримка 2 передавачів, 9S – 9 секторів) – рішення для поділу покриття одного сектора на три за рахунок застосування спеціальних антен.