Вівторок, 23 Липня, 2024

Ціле місто захворіло внаслідок видобування Bitcoin

Жителі міста Гранбері у американському штаті Техас дізналися, що видобуання криптовалют небезпечне для їхнього здоров’я. У цьому місті нещодавно відкрилася установка видобування Bitcoin. Гучне гудіння її вентиляторів, які безперервно працюють, щоб охолодити нескінченні полиці комп’ютерів, не є просто легкою незручністю, а становить медичну загрозу.

У Гранбері десятки жителів проживають у щоденному звуку, що виходить із нового біткойн-об’єкту. Вони захворіли і симптоми серйозні: від шуму у вухах, запаморочення, нудоти та мігрені до серцебиття, панічних атак і навіть судом. Деякі сім’ї, які живуть поблизу криптовидобувальної установки, кажуть, що не можуть спати.

43-річна жителька Сара Розенкранц «Ми живемо в кошмарі», — сказала вона газеті Time.

Важко довести, що біткойн-виобувач, який належить крипто-важковаговику Marathon Digital Holdings, винен у всіх їхніх хворобах. Але, як зазначає Time, нові докази пов’язують тривалий вплив шумового забруднення з ушкодженням серцево-судинної системи — і страждання жителів Гранбері можуть бути похмурим прикладом.

Томас Мюнцель, німецький кардіолог, який ретельно вивчав вплив шуму на здоров’я людини каже, що все, що перевищує 55 децибел, викликає у нас хворобу. Розвиватимуться найграндіозніші серцево-судинні захворювання. Треба зупинити машини.

Об’єкт почав працювати з комп’ютерами влітку 2022 року. Відтоді мешканці, які живуть навколо нього, зафіксували рівень шуму до 91 децибел вдень і понад 70 децибел вночі з спальні, яка має бути тихою.

Також були задіяні правоохоронні органи. Місцевий констебль зафіксував рівень шуму, що перевищує 85 децибел із закладу, понад 35 разів у 2024 році, що Центри з контролю та профілактики захворювань вважають потенційною небезпекою у разі тривалого впливу.

Це число, 85 децибел, є надзвичайно високим обмеженням шуму, встановленим законом Техасу, яке є, безперечно, найгучнішим обмеженням у країні, за словами Леса Бломберга з некомерційної організації Noise Pollution Clearinghouse.

Невелика вибірка з 50 людей, які повідомили про симптоми, ймовірно, пов’язані з видобуванням біткойнів, звучить як «Ерін Брокович» або «Сілквуд». Один 77-річний пастор на пенсії сказав, що після того, як біткойн-видобувач вийшов в інтернет, він перестав спати і втратив слух. У лютому цього року його терміново доставили до відділення швидкої допомоги після того, як «його серце відмовило», і йому поставили кардіостимулятор. Жінка 38 років втратила слух на праве вухо та діагностували серцеву недостатність. 19-річна хвора на рак стверджувала, що її руйнівна мігрень вдома вщухла після того, як вона поїхала на лікування в іншу лікарню.

Але наразі жителі практично безсилі зупинити шум. Немає закону штату, який надає місцевій владі повноваження наказувати замовкнути видобувачеві біткойнів. Поліція спромоглася накласти лише мізерні штрафи — і навіть вони оскаржуються юристами Marathon.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися