Четвер, 25 Липня, 2024

Відтепер нові автомобілі боротимуться з перевищенням швидкості – нові правила ЄС

Цього місяця набуває чинності мандат Європейського Союзу щодо систем інтелектуальної допомоги по швидкості (ISA). Ці системи спершу попереджають водія про перевищення, і коли водій ігнорує – можуть обмежувати швидкість автомобіля примусово. Починаючи з 2022 року всі нові моделі автомобілів у ЄС мали інтелектуальну систему прискорення (ISA), але тепер усі нові транспортні засоби мають її мати.

Автомобілі деякий час могли визначати, коли вони перевищують швидкість, завдяки GPS, а також системі розпізнавання дорожніх знаків, а також вони могли автоматично гальмувати, коли це було необхідно.

Таким чином, наявність комп’ютера, який автоматично сповільнює автомобіль у відповідь на встановлені обмеження швидкості, деякий час насправді не було питанням технічної здійсненності, але це було питанням політичної волі.

Ця політична воля матеріалізувалась у Європейському Союзі, і, починаючи з 7 липня, усі нові автомобілі, що продаються в ЄС, будуть оснащені інтелектуальними системами підтримки швидкості (ISA).

Самі системи встановлюються в нових моделях автомобілів починаючи з 2022 року, тож чимало нових автомобілів на дорогах уже мають їх. Регламент від липня 2024 року поширює цей мандат на всі нові транспортні засоби, що виробляються для продажу в ЄС.

Існуватимуть чотири способи, за допомогою яких системи ISA працюватимуть, щоб уповільнити автомобіль, і виробники будуть вибирати, який із них вони хочуть використовувати.

Норми ЄС дозволяють систему, яка може використовувати каскадне акустичне попередження, каскадний вібросигнал, педаль акселератора з тактильним зворотним зв’язком або функцію контролю швидкості, у якій швидкість автомобіля буде поступово знижуватися.

Перші два варіанти можуть не призвести до будь-яких фактичних змін швидкості з боку автомобіля, і це задум. Також вони повинні бути короткими, щоб не дратувати водія. Останні два варіанти також матимуть способи для водіїв легко ігнорувати попередження, з додатковим тиском на педаль водієм у разі тактильного зворотного зв’язку, нейтралізуючи відштовхування педалі.

«Навіть у випадку функції контролю швидкості, коли швидкість автомобіля буде автоматично плавно знижуватися, водій може плавно перекрити цю систему, натиснувши педаль акселератора трохи глибше», – додає Європейська комісія.

Головне питання, звісно, полягає в тому, якщо ці системи так легко ігнорувати, чи матимуть вони вимірний вплив на кількість дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних із перевищенням швидкості, чи вони стануть ще однією системою, яку легко буде відключити?

Деякі скептики, а також прихильники нової постанови побоюються, що методи примушення до більшого дотримання обмеження швидкості можуть бути надто мінімальними, щоб бути ефективними, але достатньо дратівливими, щоб викликати політичну негативну реакцію проти аналогічних заходів безпеки та заспокоєння руху, таких як камери контролю швидкості.

Інші критики вважають це останнім прикладом інтрузивних заходів спостереження, які з часом ставатимуть все більш обмежувальними, або які зрештою можна буде поєднати з технологією V2X для створення геозон, де водії взагалі не зможуть обійти обмежувачі швидкості в своїх автомобілях. . Таким чином, подальші заходи можуть бути ще більш обмежувальними, і це лише перший крок до технології спостереження в автомобілі.

У США спогади про обмеження швидкості 89 км/год, запроваджене в 1973 році, і негативну реакцію на нього все ще відносно свіжі, хоча деякі методи контролю швидкості на основі відеоспостереження, такі як камери, не стали настільки повсюдними, як у Європі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися