Неділя, 14 Квітня, 2024

Ціни на SSD ось-ось різко злетять

Схоже, ціни на SSD досягли точки перелому. Очікується, що вартість споживчих SSD протягом наступних кількох місяців зросте.

За словами джерела, підвищення цін викликано дефіцитом чипів флеш-пам’яті типу NAND, які є основою SSD. Ще у листопаді аналітикиTrendForce повідомляли, що Samsung планує скоротити виробництво флеш-пам’яті NAND, щоб стабілізувати ціни на SSD. Згідно зі звітом, такі великі гравці на ринку флеш-пам’яті, як Samsung і Western Digital, спостерігали зниження прибутку за останній рік.

TrendForce повідомляє, що постачальники пам’яті повинні різко підвищити ціни, щоб отримати беззбитковість, оскільки SSD мають найнижчі ціни за всі часи. Навіть зараз, з деяким підвищенням цін, вартість SSD сьогодні набагато нижча, ніж рік тому.

Нам ще належить побачити повний масштаб зростання цін. Tom’s Hardware повідомляє, що дефіцит флеш-пам’яті NAND повністю не вплине на ринок протягом двох-трьох місяців, тому очікується значне зростання цін.

Це співвідноситься з планом, який чули від Samsung минулого року. Компанія заявила, що планує підвищувати ціну на флеш-пам’ять NAND на 20% на квартал у першій половині цього року. Крім того, повідомляється, що Samsung і постачальники, такі як SK Hynix, скорочують виробництво мікросхем, щоб стабілізувати ціни. Загалом TrendForce прогнозує, що ціна флеш-пам’яті NAND підскочить на 50% за перше півріччя.

Це не означає, що SSD стануть на 50% дорожчими. Хоча NAND є критично важливим компонентом, але є й інші елементи SSD. Ми вже бачили стрибки цін на твердотільні накопичувачі, такі як WD Black SN850X і Samsung 980 Pro, причому ціна на останні зросла майже вдвічі порівняно з кінцем минулого року.

За словами Tom’s Hardware, підвищення ціни буде більш помітним на твердотільних накопичувачах більшої ємності, особливо на моделях 2 ТБ і 4 ТБ. Виання також підкреслює потенційний вплив на ноутбуки та готові комп’ютери, оскільки більш високі контрактні ціни для збиральників призводять до потенційно вищих цін на ПК.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися