Вівторок, 16 Квітня, 2024

На настільних ПК стане складно апгрейдити оперативну пам’ять

Новий стандарт оперативної пам’яті CAMM, який нещодавно прийняли для ноутбуків, також з’явиться у настільних ПК. Це може означати складнощі з апгрейдом оперативної пам’яті на ПК.

Оголошення про адаптацію CAMM до настільних комп’ютерів походить від коментаря, зробленого представником SK Hynix на виставці CES в Лас-Вегасі. Представник SK Hynix прокоментував журналісту, який підійшов до стенду під час виставки, заявивши, що компанія вже має прогрес у переході.

Після того, як з’явилася новина про цей коментар, було виявлено, що вона також згадувалася раніше в прес-релізі JEDEC, яка є групою, яка ратифікує стандарти пам’яті: «DDR5 CAMM2 призначені для високопродуктивних ноутбуєів і звичайних настільних комп’ютерів, тоді як LPDDR5/5X CAMM2 призначені для більш широкого діапазону ноутбуків і певних сегментів ринку серверів».

Це велика новина просто тому, що використання модулів CAMM на материнській платі настільного комп’ютера вимагало б повної переробки компонування компонентів.

Замість того, щоб встановлюватися у вертикальні слоти, як у модулях DRAM, які ми використовуємо зараз, модулі CAMM розташовані горизонтально та вкручуються в роз’єм, тому ви вже можете уявити, як дизайн материнської плати може змінитися для підтримки CAMM.

Ці модулі також тонкі та плоскі, що може обмежити кількість модулів, які можна встановити на материнській платі, оскільки чотири модулі займуть забагато місця.

Стандарт, розроблений для настільних ПК, є другою ітерацією специфікації CAMM2. Цей стандарт, який JEDEC оголосив лише місяць тому, дозволить виробникам пам’яті почати створювати модулі для заміни SO-DIMM для ноутбуків.

JEDEC стверджує, що CAMM2 призначений для DDR5, але оскільки він зараз перебуває в процесі поширення, як і модулі DDR4, які вони замінюють, варто очікувати, що CAMM з’явиться, коли DDR6 буде готовий, а це відбудеться приблизно в 2025 році.

CAMM почалася як власна технологія компаніїї Dell з ноутбуком Precision 7670. Головною перевагою CAMM перед SO-DIMM є його тонкий профіль, який, за словами Dell, на 57% тонший, ніж SO-DIMM.

Однак CAMM (Compression Attached Memory Module) є суттєво гіршим за SO-DIMM з точки зору сумісності. Адже модуль CAMM на 16 ГБ має значно менші фізичні розміри, ніж CAMM на 128 ГБ. Тобто, якщо ноутбук розрахований на модуль CAMM 16 ГБ, в нього фізично не поставити модуль CAMM 32 ГБ чи більше. Хоча формально такий ноутбук може мати позначку як «підтримує апгрейд оперативної пам’яті».

1 коментар

  1. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you aren’t already ;) Cheers!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися