Вівторок, 16 Квітня, 2024

Цього року шахраї зароблять на шифруванні даних до $1 млрд

Кіберзлочини, пов’язані із загрозами класу ransomware – коли шкідливі програми шифрують дані користувача, а потім вимагають за можливість дешифрування значні суми грошей, – стають дедалі популярнішими. У грошовому виразі атаки з використанням ransomware вже до кінця 2016 року можуть коштувати підприємствам і звичайним користувачам $1 млрд, пише ZDNet з посиланням на звіт компанії Herjavec Group, яка працює в галузі кібербезпеки.

Звіт, що має назву «Хакеропокаліпсис: відверто про кіберзлочини» визначає, що користувачі та цілі організації, не маючи альтернативи, все частіше задовольняють вимоги зловмисників. У звіті зазначається, що минулого року шахраї, які здійснювали атаки з використанням шифрування даних, отримали викупу на $24 млн. Проте лише за перші три місяці 2016 року злочинці отримали $209 млн викупу.

Virus Detected Hack Unsafe Concept
З позицій кіберзлочинців атаки ransomware є надійними та ефективними: створювати та поширювати таке шкідливе ПЗ відносно нескладно. Тож щоразу шахраї замахуються на все більші цілі в розрахунку на більші суми викупу.

У Herjavec Group розквіт здирницького ПЗ, яке використовує шифрування, пов’язують з бурхливим розвитком криптовалют, зокрема Bitcoin.

«Саме розвиток Bitcoin та цифрових криптовалют стали передумовою поширення загроз ransomware, оскільки вони дозволяють вимагати, отримувати та переказувати гроші цілком анонімно. Це мало визначний вплив на можливості та інструменти, які отримали кіберзлочинці. І вони повністю ними користуються», – зауважив Мет Ентоні, віце президент  Herjavec Group з послуг відновлення.

У вищезгаданому звіті зазначено, що станом на 2015 рік обсяг ринку кіберзагроз становив $3 трлн, і очікується, що до 2021 року цей показник зросте вдвічі.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися