Легендарні кіберзлочинці

Ними лякають майбутніх програмістів та з них беруть приклад майбутні кіберзлочинці. Вони – це десятка найвідоміших хакерів в історії, які вразили світ розмахом своїх зламів. Цей список може скоро поповнитися новими кібергероями – одразу як поліція з’ясує, хто пограбував банки на $1 млрд. А поки що подивіться, хто вони і чим стали знамениті.

1. Кевін Мітнік

Ім’я Кевіна Мітніка знають не лише фахівці з комп’ютерної галузі. Свого часу департамент юстиції США називав його «найбільш розшукуваним кіберзлочинцем в історії США». Його хотіли піймати через те, що він проникав у мережі найбільших корпорацій: Nokia, Fujitsu та Motorola. Після тривалого розслідування ФБР у 1995 році все ж арештувало Мітніка та ув’язнило його на п’ять років. Після виходу на свободу колишній хакер заснував консультаційну фірму з кібербезпеки.

2. Кевін Полсон

Полсон прославився тим, що виграв конкурс лос-анджелеської радіостанції KIIS-FM з головним призом – автомобілем Porsche. Він зламав телефонну лінію та став 102 людиною, яка зателефонувала на радіостанцію. Влада ним зацікавилася після того, як він проник у федеральну базу даних розслідуваних справ. Після виходу з тюрми Полсон став журналістом.

3. Адріан Ламо

Фахівці також знають цього хакера під ім’ям «бездомний хакер». Його Ламо отримав через те, що використовував для своїх справ кафе, бібліотеки та інші публічні заклади. Він в основному проникав у комп’ютерні мережі та повідомляв про вразливості адміністраторів. Слава до Ламо прийшла після проникнення до мережі газети New York Times. Зараз хакер працює журналістом.

4. Стівен Возняк

Співзасновник Apple також зламував телефони. Під час навчання в університеті він виготовляв спеціальні пристрої, які дозволяли робити безплатні міжміські дзвінки. Кажуть, що з таким гаджетом Возняк навіть дзвонив Папі Римському.

5. Лойд Бланкеншип

Він також відомий як «Наставник» та був членом декількох елітних хакерських угруповань 80-х років. Однак свою славу він отримав не через гучний злам, а через книгу – він написав «Маніфест хакера». Книга з’явилася після його арешту у 1986 році.

6. Майкл Калче

Популярність до Калче прийшла у 15 років – тоді він потрапив всередину найбільшого у світі сайту. Окрім цього, у 2000 році на День святого Валентина він атакував 75 комп’ютерів у 52 мережах, через що постраждали такі сервіси, як eBay, Amazon та Yahoo. Арештували Калче після того, як він почав хвалитися своїми справами в одному з чатів.

7. Роберт Морріс

Листопад 1988 року став катастрофою для комп’ютерного світу. Тоді вірус заразив майже 6 тисяч серверів на операційній системі Unix, що призвело до мільйонних фінансових втрат. Розслідування привело до Університету Корнела та його студента Роберта Морріса. Останній після арешту сказав, що його вірус не повинен був зламати тогочасний інтернет, він хотів лише виміряти розмір мережі. Сьогодні диск з кодом того вірусу знаходиться в бостонському Музеї науки.

8. The Masters Of Deception

Група хакерів Masters Of Deception (MoD) знаходилася в Нью-Йорку та працювала у 80-х роках. Її основною ціллю були телефонні лінії, а також боротьба проти іншого угруповування хакерів Legion Of Doom (LoD). MoD стали знаменитими після проникнення в комп’ютерну систему оператора AT&T. А її існування завершилося у 1992 після арешту учасників.

9. Девід Сміт

Перший вірус, який розповсюджувався електронною поштою, мав назву «Меліса», і його написав саме Сміт. Діяльність цієї програми коштувала $80 млн, а сам автор опинився через це за ґратами.

10. Свен Яшан

Яшана звинувачують у тому, що він написав у 2004 році віруси Netsky та Sasser. Останні стали причиною 70% заражень ПК свого часу. Яшан отримав три роки умовно та посаду у фірмі з комп’ютерної безпеки.