Четвер, 18 Квітня, 2024

Учені окреслили правила успішних онлайн-знайомств

Дослідники з Мічиганського університету в США проаналізували базу даних «орієнтованого на шлюб сайту знайомств», назву якого вони не розголошують, розповідає Science Mag. Користувачі вибраного дослідниками сервісу знайомств могли опублікувати своє фото, а також дані про вік, зріст і вагу, освіту, сімейний стан, дітей та ставлення до алкоголю і цигарок. Соціологи проаналізували облікові записи 1855 випадково обраних користувачів з Нью-Йорка, які здійснили понад 1,1 мільйона взаємодій між собою.

online_dating_couple_02
Ті, хто шукав знайомства, приймали рішення кілька разів: спочатку вирішували, чи варто відкривати профіль, потім – чи варто писати повідомлення, а вже потім – зустрітися в «реалі». Соціологи змоделювали «правила прийняття рішень», якими користувачі керувалися на перших двох кроках.

З’ясувалося, що на початковій стадії знайомства важливіші негативні фактори: потенційний партнер може втратити інтерес всього через одну ознаку, яка йому не до вподоби. Наприклад, за відсутності фотографії користувачі дивляться профіль у 20 разів рідше, а паління призводить до 10-разового падіння інтересу. Відштовхує і різниця у віці: при інших рівних умовах жінки в 400 разів рідше переглядали профілі людей, значно старших за себе.

online_dating_couple_01
Жінки помітно частіше переглядали профілі чоловіків, які були вищі за них (але навпаки це правило не діяло). Якщо говорити про вагу, чоловіки частіше втрачали інтерес до жінок з пишними формами, тоді як пані готові були миритися із зайвою вагою можливого партнера.

Автори роботи вважають, що негативна модель відбору застосовна до більшості сайтів знайомств. Позитивна селекція – коли перемагає людина з найкращою комбінацією позитивних ознак, – на думку дослідників, діє на більш пізньому етапі пошуку партнера. Учені сподіваються, що їхня робота буде корисною і в інших сферах, де люди мають необхідність вибору з безлічі варіантів.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися