Субота, 9 Грудня, 2023

Цукерберг подарував Папі Римському дрона, який не літає

Власник найбільшої соцмережі світу Марк Цукерберг під час зустрічі з Папою Римським підніс йому незвичний дарунок. Це дрон Aquila, який має забезпечувати зв’язком та інтернетом віддалені регіони планети. Але подарована Папі Римському річ не літає.

Цукерберг Папа Римський

«Це була зустріч, яку ми не забудемо, – сказав Цукерберг. Він був разом зі своєю дружиною Прісциллою. – Можна було відчути тепло та доброту Папи Римського і те, як від прагне допомагати людям». З Папою Римським він говорив про комунікації та технології для усунення бідності та розвитку культури.

Цукерберг Папа Римський

На своїй сторінці у Facebook Цукерберг розмістив фото, на якому він передає клірику модель дрона Aquila. Це іграшка, а справжній дрон значно більший – він являє собою гігантське літаюче крило завширшки 42 метри, що навіть більше, ніж розмах крил Боїнга 737. Вага Aquila приблизно така, як у малолітражного авто. Майже половина ваги апарата припадає на сонячні батареї, якими вкрито безпілотник. Корпус Aquila виготовлено з вуглецевого волокна. Його творці сподіваються, що з часом він зможе підніматися на висоту до 27 000 метрів.

Свій перший політ посланець Facebook зробив 28 червня. Для старту із землі було задіяно спеціальну платформу, яку тяг за собою автомобіль. Як тільки була досягнута необхідна швидкість, безпілотник відокремився від неї і злетів у повітря.

Щоб літати на висоті до 27 000 метрів у нічний час, Aquila необхідно як мінімум 5000 Вт, які він повинен накопичити в сонячних батареях у денний час. У цілому під час тесту літальний апарат, керований автопілотом, пробув у повітрі 96 хвилин.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися