Середа, 6 Грудня, 2023

Google зробить Android схожим на Windows і OS X

Google планує скористатися моделлю Microsoft і Apple і запускати нові функції Android у стадію бета-тестування в міру їхньої появи, не чекаючи запуску нової версії операційної системи. Про це повідомляє видання Ars Technica, експерти якого зробили такий висновок на основі відкритої інформації Google стосовно випуску оновлень для Android 7.0 Nougat.

Теперішня схема

Традиційно Google випускає нові версії своєї мобільної ОС раз на рік: Android 7.0 Nougat була анонсована у 2016 році, Android 6.0 Marshmallow – у 2015 році, Android 5.0 Lollipop – у 2014 році і т. д. Після випуску нової версії компанія за кілька місяців, як правило, випускає велике кумулятивне оновлення, а потім, але вже на нерегулярній основі, – менш масштабні оновлення раз на кілька місяців.

Свідчення змін

З анонсом Android 7.0 Nougat корпорація Google не припинила публічне бета-тестування нових можливостей Android 7.0, ця програма була збережена. Це дозволяє зробити висновок, що компанія має намір продовжити розвиток даної версії і регулярно надавати користувачам нові функції на тестування – так само, як це роблять Microsoft і Apple у відповідних програмах Windows Insider і Apple Beta Software Program. Звісно, найбільш значні нововведення Microsoft і Apple також залишають для майбутніх версій своїх операційних систем.

Таким чином, не виключено, що Google скористається цією ж схемою. Користувачі, яким подобається серед перших знайомитися з новими функціями платформи, збережуть доступ до їхнього тестування аж до того часу, коли вони увійдуть у фінальний реліз.

android_cnews_1

Щоквартальні оновлення

Також очікується, що Google буде випускати великі оновлення Android щоквартально, тобто в цілому за більш чітким розкладом, ніж це відбувається зараз.

Говорить про це той факт, що нова протестована оболонка-лаунчер Nexus Launcher не підтримується в поточній версії Android 7.0, оскільки вимагає більш високого рівня інтерфейсу програмування (API) – 25, тоді як зараз підтримується лише 24 рівень. Передбачається, що в першому квартальному оновленні цей рівень саме і буде підвищено на одиницю.

Боротьба з фрагментацією

Щоквартальний випуск великих оновлень допоможе боротися з фрагментацією, яка продовжує залишатися великою проблемою всієї екосистеми Android. Фрагментація – це наявність великої кількості прошивок, у яких повинні бути враховані параметри конкретних пристроїв, що виливається в додаткові зусилля і час, які розробники повинні витрачати на адаптацію додатків.

Якщо Google буде випускати великі поновлення раз на квартал, виробники пристроїв та інші учасники каналу поставок зможуть ретельніше готуватися до нового релізу. У теорії це повинно полегшити роботу розробників та збільшити чисельність пристроїв, які працюватимуть з найновішою версією ОС.

Джерело

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися