Неділя, 3 Березня, 2024

У 2018 році гаджети отримають дуже точний GPS

Знайома ситуація, коли GPS-навігація повідомляє що треба повернути, але поворот вже далеко позаду, може залишитися в минулому. Гаджети у 2018 році почнуть оснащувати GPS підвищеної точності, розроблений компанією Broadcom. Її чіп BCM47755 – перший комерційний GNSS-приймач подвійної частоти (L1 і L5). Перші зразки мікросхеми готові, а компанія готується налагодити масове виробництво.

GPS

Наявні приймачі GPS мають точність не менше 5 метрів. Саме через це GPS-навігатор в автомобілі може неправильно визначити положення машини і дати неправильну рекомендацію. Нові чіпи забезпечують точність не менше 30 сантиментрів. Окрім цього, виробник каже, що його рішення краще прийматиме сигнал у складних умовах, а також споживає вдвічі менше енергії.

Ресивер здатний одночасно приймати наступні сигнали систем глобальної навігації (GNSS): GPS: L1 C/A, ГЛОНАСС L1, BeiDou (BDS) B1, QZSS L1, Galileo (GAL) E1, GPS L5, Galileo E5a, QZSS L5.

GPS та інші системи глобальної навігації дозволяють визначати позицію шляхом триангуляції. Під час неї вираховується відстань до трьох або більше супутників на орбіті. Для цього всі апарати GNSS передають сигнал L1, який містить місце положення супутника, точний час та цифровий підпис. Нове покоління супутників також передає сигнал L5, який використовує іншу частоту та додаткові дані.

Навігаційний чіп Broadcom спершу помічає сигнал L1 та вираховує місцеположення. Після цього координати уточнюються за сигналом L5. Останній враховує можливість прийому віддзеркаленого сигналу – радіохвилі відбиваються від будівель і знижують точність прорахунку географічного розміщення.

На ринку вже тривалий час доступні навігаційні системи, які використовують сигнал L5. Але це переважно індустріальні гаджети, наприклад, для нафтової галузі чи геології. У Broadcom пояснюють, що на масовому ринку досі використовують переважно L1 через те, що супутників з підтримкою L5 було недостатньо.

Директор продуктів з глобальної навігації Broadcom Мануель дель Кастільо каже, що зараз на орбіті працює 30 супутників, які можуть передавати L5. Сюди також входять апарати, які знаходяться виключно над Японією та Австралією. Для жителів міст в інших регіонах це означає, що смартфону буде «видно» шість-сім супутників. Кастільо каже, що це досить гарна цифра, і тому настав час запустити масовий продукт.

BCM47755 вже є частиною кількох моделей смартфонів, які вийдуть у 2018 році, але Broadcom не називає виробників чи моделей.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися