У Берліні запустили 5G для тестування в реальних умовах

Оператор Deutsche Telecom запустив мережу, яка повністю відповідає специфікації 5G. Сам стандарт цього покоління зв’язку остаточно закріпить у 2018 консорціум 3GPP. Очікується, що масове розгортання мереж п’ятого покоління почнеться у 2020 році.

Німецький запуск 5G можна лише з перебільшенням назвати повноцінним. Мережа працює тільки на одній базовій станції, а додаткові оператор планує встановити в жовтні. Утім, оператор у цьому не винний – існує дефіцит відповідного обладнання. Але і однієї станції достатньо для того, щоб почати тестування в реальних, а не лабораторних умовах. Окрім цього, смартфонів і модемів, які підтримують 5G, досить мало, при цьому серед них немає жодної комерційної моделі.

Запущена мережа працює на частоті 3,7 ГГц, і за її технічну частину відповідає Huawei. Під час тестів фахівці досягли швидкості пересилання даних на рівні 2 Гбіт/с при затримці передачі запитів у 3 мілісекунди. Для порівняння, попередні технології мобільного зв’язку надавали такі швидкості:

  • GSM (Global System for Mobile Communications) 2G – 9,6 кбіт/сек;
  • GPRS (General packet radio services) 2,5G – від 35 кбіт/сек до 171 кбіт/сек;
  • EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution) 2,75G – від 120 кбіт/сек до 384 кбіт/сек;
  • UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) 3G – від 384 кбіт/сек до 2 Мбіт/сек;
  • HSPA (теоретичний максимум 42 Мбіт/сек) 3,5G – близько 1-3 Мбіт/сек;
  • 4G LTE (теоретичний максимум 100 Мбіт/сек) – від 3 Мбіт/сек до 10 Мбіт/сек.

Прогнозується, що кількість підключень до 5G-мереж досягне 1,4 млрд у 2025 році. У рік очікуваного комерційного запуску таких мереж – у 2019-му – їх буде нараховуватися лише 1 млн, очікують аналітики компанії Juniper Research. Якщо передбачення виправдається, кількість користувачів 5G буде рости приблизно на 232% на рік.

Велика частина (близько 55 %) таких підключень до 2025 року буде припадати на Китай, США і Японію. Провідним ринком 5G-зв’язку стане американський, обсяг якого перевищить 30% від світового. Левову частку абонентів складуть користувачі мобільного інтернету й автомобільних сервісів.

До речі, Європа може опинитися однією з перших не лише в запуску стільникових мереж, а й у їхньому відключенні. Аналітики прогнозують, що в цьому регіоні сервіс 3G почне зникати раніше, ніж старий та повільний 2G. Мобільні оператори у світі вимикають свої 2G-мережі не лише через застарілість стандарту GSM, якому вже більше 25 років. Один із найпопулярніших його частотних діапазонів – 1800 МГц – також використовується для 4G LTE. Сьогодні в цьому діапазоні близько 40% операторів пропонують певні послуги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я