У Чехії відкрили найбільший у світі приватний музей Apple

В столиці Чехії відкрилася виставка найбільшої у світі приватної колекції продуктів компанії Apple. Виставкові зали містять величезну кількість унікальних експонатів, випущених у період з 1976 по 2012 роки. Велику увагу організатори виставки приділяють засновнику компанії Стіву Джобсу – його висловлювання, думки і портрети розміщені на стінах музею.

Заклад розташувався у відреставрованому історичному будинку в самому центрі Праги. Його вікна прикрашають цитати Джобса, художні інсталяції та популярний вислів невідомого автора: «Три яблука змінили світ. Перше спокусило Єву, друге надихнуло Ньютона, а від третього відкусив Стів Джобс і запропонував його світу».

Експозиція музею представлена великою колекцією комп’ютерів, плеєрів та іншою продукцією Apple. Серед них відвідувачі зможуть побачити легендарні ПК Apple Lisa і Apple II, а також застарілі моделі Mac і NeXT.

У декількох секціях музею представлені принтери, моделі PowerMac, iMac, iBook, PowerBook і MacBook, випущені Apple в різні роки. Окремий виставковий зал присвячений сімейству плеєрів iPod. У колекції зібрані всі моделі пристрою, починаючи з 2001 року, зокрема, колекційний iPod у стилі «бітломанії».

Відвідувачі музею зможуть ознайомитися не тільки з колекцією розробок Apple, але також з документами і контрактами, які стосуються періоду керівництва Стіва Джобса. Крім того, організатори показали шкільний щоденник Джобса та інші пам’ятні дрібнички з ранніх років життя засновника Apple. Ті, у кого не вийде особисто відвідати музей у Чехії, можуть подивитися експозицію на порталі Imgur.

У роботі над оформленням виставки брали участь студенти Празького технічного університету. У будівлі музею також розташовані інтерактивний дитячий майданчик і кафе, меню якого складається виключно з вегетаріанських страв – данина стилю життя Стіва Джобса. Вхід у музей коштує ?11 (для дітей – ?5).