У DARPA створили імплантати, які позбавляють клінічно поганого настрою

Дослідники з DARPA модифікували імплантати спеціально для коригування психічних хвороб

Почалися тестування на людях нового пристрою, який стане корисним усім, у кого є клінічні розлади настрою. Імплантат підлаштовує емоції так, щоб його носій не відчував поганих емоцій у реальному часі. Зараз для цього потрібно кілька тижнів та купа медикаментів.

DARPA

Розробники використали відомий підхід – імплантат у мозок, який відсилає електричні імпульси для зміни нейронної активності, відомий як глибока мозкова стимуляція. Її вже успішно використовують, наприклад, для лікування хвороби Паркінсона. Однак вона показувала незадовільні результати при лікуванні, наприклад, хронічної депресії.

Дослідники з DARPA модифікували імплантати спеціально для коригування психічних хвороб. Для цього вони протягом трьох тижнів записували мозкову активність та настрій шістьох пацієнтів з епілепсією. Порівнюючи отриману інформацію, вчені змогли встановити зв’язок настрою з мозковою активністю. Після цього вони створили систему замкненого циклу для користувача. Вона вмикається лише за потреби та вимкнена решту часу.

Окрім нових можливостей розроблена технологія піднімає питання етичного плану. Адже можна, наприклад, відкоригувати емоції, викликавши надмірну радість. Окрім цього, система замкнутого циклу може сказати про настрій людини набагато більше, ніж дає аналіз її обличчя та поведінки.