Четвер, 30 Травня, 2024

SMS не «вмирає», воно переходить на бік корпорацій

Зі зростанням популярності месенджерів може здатися, що технологія пересилання повідомлень SMS знаходиться під загрозою. Але це не так, свідчить дослідження Juniper Research. Популярність цього виду зв’язку продовжить зростати завдяки корпораціям.

SMS

За 5 років обсяги відправлених SMS від корпорацій до кінцевих користувачів (A2P, Application to Person) збільшиться до 2,7 трильйона штук на рік. Це на 20% більше, ніж компанії відіслали цього року – 2,1 трлн штук. Таке зростання обумовлене збільшенням популярності автоматизованого маркетингу, сучасних способів оплати та засобів аутентифікації.

Так званий «сірий» трафік A2P, при якому використовується звичайне користувацьке обладнання, впаде до 2022 року на 11%. Цьому сприятимуть зусилля провайдерів з виявлення такого трафіку, файрволи та інші засоби боротьби.

Загальний щоденний трафік SMS у 2022 році перевищить 30 млрд повідомлень на день. Щоб аналізувати такий потік повідомлень, стверджують аналітики, потрібні будуть потужні системи на основі штучного інтелекту. Суттєве зростання служб одноразових паролів також вимагатиме повсюдної доступності SMS.

SMS вперше представили у 1992 році, і його перевагою перед месенджерами є повсюдна підтримка: SMS можна відправити будь-якому абоненту. Нині 47% абонентів мобільних операторів у світі користуються виключно дзвінками і SMS. Ця технологія може отримати друге дихання серед користувачів завдяки рішенню Google Rich Communications Service (RCS). Воно дає більші можливості, ніж Multimedia Messaging Service (MMS), а також буде повсюдним на Android. RCS дозволить користувачам отримати таку саму функціональність як Apple iMessage, а саме: групові чати, обмін зображеннями та відео, кількість використаних символів, прочитання послання співрозмовником. Максимальна тривалість відео через RCS у 100 разів перевищуватиме доступну в MMS.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися