Неділя, 25 Лютого, 2024

Японське місто планує заборонити смартфони пішоходам – надто небезпечно

Водіїв у деяких країнах штрафують навіть за те, що вони просто тримають телефон у руці. Водночас пішоходи іноді так захоплені своїм смартфоном, що не помічають нічого навколо, і це часто призводить до травм. Влада міста Ямато поблизу Токіо планує заборонити пішоходам користуватися смартфоном на ходу.

Документ щодо заборони вже знаходиться на розгляді міської ради міста Ямато. Якщо його приймуть, це буде перша така заборона в Японії. Хоча ефективність документа може виявитися низькою, адже покарання для порушників не передбачено. Влада лише сподівається, що прийняття документа підвищить свідомість громадян.

У 2014 році японський мобільний оператор NTT Docomo визначив, що поле зору захопленої телефоном людини складає лише 5% від поля зору у звичайному стані.

Компанія провела комп’ютерну симуляцію захоплених смартфонами 1500 пішоходів на перехресті Шібуя в Токіо. Дві третини з них не дійшли до іншої сторони дороги. Сталося 446 зіткнень, 103 людини впали на землю, 21 людина впустила свій телефон.

В Австралії в 2016 році почали встановлювати світлофори для тих, хто не може відірватися від екранів телефонів. Схоже рішення застосували в німецькому місті Аугсбург, де світлофор вбудували прямо в тротуар. Коли для пішоходів горить червоне світло, індикатори під ногами дублюють його. За задумкою авторів, ці спалахи можна побачити боковим зором навіть при сильному захопленні смартфоном і вчасно зупинитися.

У Бельгії пішли ще далі та почали виділяти окремі смуги руху для власників смартфонів. Це невеличка смуга обмежена двома білими лініями. Комфортно по ній йти може лише одна людина.

Частіше за інших мобільними пристроями при переході «зебри» користуються молоді люди у віці від 18 до 24 років (86%). Вони розмовляють по телефону (68%), слухають музику (62%), відправляють текстові повідомлення (34%). Майже 22% із них зізналися, що при переході через дорогу вже потрапляли в ДТП або в потенційно небезпечні ситуації.

У цілому 32% опитаних пішоходів зізналися, що слухають музику при переході вулиці, 14% «зізналися» у відправленні текстових повідомлень, 9% – у відвідуванні інтернет-сайтів, 7% – у користуванні соцмережами, 3% – в іграх і перегляді відео. При цьому більшість усвідомлює, що це небезпечно, але змінювати свої звички не збирається.

Із 10 європейських країн, де проводилося дослідження Ford, найбільш легковажні пішоходи живуть у Румунії, де 83% респондентів користуються смартфонами та іншими гаджетами при переході через дорогу. В Італії так роблять 67% пішоходів, в Іспанії – 65%.

Данські пішоходи частіше інших відправляють текстові повідомлення (21%), а італійці активніше за інших заходять в інтернет (12%), грають в ігри (5%) і дивляться телебачення та відео (4%). У Туреччині 10% опитаних навіть при перетині вулиці не можуть відірватися від улюбленої соціальної мережі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися