У Facebook обіцяють перемогу віртуальної реальності над світом

Голова підрозділу наукових досліджень Facebook і за сумісництвом співвласник компанії Oculus Майкл Абраш заявив про те, що віртуальна реальність переможе реальний світ. Про це він сказав на конференції розробників F8, де продемонстрував присутнім добірку цікавих оптичних ілюзій.

Розповідаючи про майбутнє віртуальної реальності, Майкл Абраш згадав культову кінострічку «Матриця» і заявив, що вона може стати реальністю. «Науково-фантастичні романи дали мені концептуальну основу для роздумів про віртуальну реальність, але саме Матриця змусила мене повірити в реалізацію цього, – каже Абраш, – Відсутність технологій 16 років тому не завадила мені повірити в те, що одного разу Матриця з’явиться в нашому світі».

Оптичні ілюзії – це один зі способів показати те, що людський мозок можна обдурити та змусити його вважати реальним те, що нереально. Подібні трюки бувають не лише візуальними, а й слуховими.

«Реальність – це те, що конструює наш мозок на сонові відомої нам моделі світу, – каже він. – Я гадаю, буде чесно визнати, що світ є ілюзією. Віртуальна реальність дозволяє побачити віртуальний віт реальним».